Dodatkowe zabezpieczenie Raiffeisen Banku przy płatności kartami w sieci - 3D Secure.

Dodatkowe zabezpieczenie Raiffeisen Banku przy płatności kartami w sieci - 3D Secure.

 

Raifeisen to kolejny bank wprowadzający dodatkowe zabezpieczenia wykorzystywane podczas płatności w sieci. W czasie dokonywania płatności trzeba będzie wpisać nie tylko numer plastiku i kod CVV2/CVC2, ale także hasło z SMS-a.
 
Nowe zabezpieczenia pojawią się od marca, utrudni to złodziejom wykorzystywanie skradzionych kart. Aktualnie do wykorzystania karty wystarcza nr. narty oraz 3 cyfrowy kod znajdujący się na karcie co ułatwia prace złodziejom. Dzięki nowym zaleceniom KNF, która zarządziła ,że banki powinny wzmocnić zabezpieczenia przy płatnościach internetowych, zostanie wprowadzone dodatkowe zabezpieczenie sms. Przy realizowaniu transakcji internetowych użytkownik otrzyma sms zabezpieczający, który powinien wprowadzić podczas dokonywania transakcji.

 

Z opublikowanego w 2015 roku raportu Europejskiego Banku Centralnego wynika, że w 2013 roku transakcje CNP stanowiły aż 66 proc. wszystkich kartowych oszustw. Jeśli wasz bank nie oferuje jeszcze 3D Seure możecie na własną rękę chronić swoją kartę w sieci poprzez wprowadzenie niskich limitów na transakcje internetowe.

Przeczytaj także:
Lista zniżek karta dużej rodziny

Najpopularniejsze