Nowe przelewy natychmiastowe w Banku Pocztowym

Nowe przelewy natychmiastowe w Banku Pocztowym

Jak poinformował Bank Pocztowy od 1 grudnia 2017 r. w ofercie pojawią się nowe przelewy natychmiastowe wykorzystujące system Express Elixir. Do tej pory korzystano z systemu świadczonego przez spółkę Blue Media.

 

System Express Elixir to rozwiązanie Krajowej Izby Rozliczeniowej, która odpowiedzialna jest też za obsługą standardowych przelewów międzybankowych. Przelewy natychmiastowe to zlecenia realizowane ekspresem, które docierają do banku odbiorcy niemal od razu. Do tej pory klienci Pocztowego mogli korzystać z szybkich przelewów realizowanych za pośrednictwem spółki Blue Media. Bank zapowiada, że niezależnie od instytucji, odpowiedzialnej za ekspresowy przelew, cena będzie taka sama – w Bliskim Koncie Pocztowym 5 zł, a w Pocztowym Koncie Bez Ograniczeń za darmo.

 

Krajowa Izba Rozliczeniowa poinformowała ze usługa przelewów natychmiastowych cieszy się coraz większą popularnością. W październiku 2017 r. rozliczono 488,06 tys. transakcji na kwotę 1,67 mld zł. W analogicznym miesiącu ubiegłego roku system przetworzył 247,66 tys. komunikatów o wartości 952,2 mln zł. W zestawieniu rocznym, liczba rozliczonych komunikatów zwiększyła się o 97 proc., a ich wartość wzrosła o 75 proc. Z systemu Express Elixir korzysta również system płatności Blik do realizowania przelewów na telefon. Dane te świadczą o coraz większym rozwoju oraz rosnącej popularności natychmiastowych przlewów internetowych.

 

Kredyt mieszkaniowy Bank Pocztowy

Najpopularniejsze