PKO BP jako lider w raporcie o polskiej bankowości.

PKO BP jako lider w raporcie o polskiej bankowości.

Z roku na rok podnoszą się środki finansowe polskiego sektora bankowego, a wraz z nimi zwiększa się działalność banków. Opierając się o raport specjalistów z dziedziny bankowości mówi się, że polskie banki na koniec 2016 roku obsługiwały 46 mln klientów, prowadziły 31 mln rachunków i obsługiwały 6,2 mln kart kredytowych. Bankowość staje się przy tym coraz bardziej innowacyjna. Jak pokazują dane, do 31 mln wzrosła liczba klientów banków uniwersalnych z dostępem do bankowości mobilnej, 3,5 mln osób korzystało z aplikacji mobilnej na telefonie komórkowym, a 7,7 mln klientów logowało się do banku z poziomu urządzenia mobilnego.

 
Wzrost liczby utworzonych kont bankowych

PKO Bank Polski na koniec 2016 roku obsługiwał 9,2 mln klientów – najwięcej w całym sektorze, o 76 proc. więcej niż drugi największy polski bank. Większość, bo 8,8 mln z tej liczby to klienci indywidualni. Bank prowadził również najwięcej kont. Ich liczba na koniec 2016 roku wynosiła 6,9 mln i była o 229 tys. większa niż rok wcześniej. W 2016 r. PKO Bank Polski odnotował największy w całym sektorze organiczny wzrost liczby prowadzonych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych.
 

Konto bankowe w PKO BP


Nr. 1 na rynku kart płatniczych w Polsce

 

Klienci Banku chętnie korzystają z kart płatniczych. PKO Bank Polski, jako lider na rynku kart z udziałem na poziomie 22% jest wystawcą 6,6 mln kart debetowych oraz 832 tys. kart kredytowych. Liczba kart debetowych PKO Banku Polskiego jest ponad dwukrotnie wyższa niż w kolejnym pod względem wielkości banku, oraz jest wyższa niż w drugim i trzecim banku razem wziętych, co wskazuje na wielki sukces banku.
 
Najwięcej klientów mobilnych i z dostępem do bankowości internetowej

 

PKO Bank Polski jest również przywódcą polskiego sektora bankowości mobilnej i internetowej. Dostęp do bankowości internetowej Banku ma 8,8 mln klientów, czyli ponad 28% wszystkich klientów polskich banków z dostępem do tej usługi. Aktywnie z tej możliwości korzysta 3,6 mln osób. Klienci mogą również korzystać z kart HCE. PKO Bank Polski obsługiwał na koniec 2016 roku 70 tys. aktywnych wirtualnych kart zbliżeniowych, czyli 30% wszystkich aktywnych kart HCE wystawionych przez polskie banki.

 

Pożyczka w PKO BP
Podsumowując sektor bankowości jest bardzo obszerny lecz, coraz częściej pozycję lidera umacnia PKO Bank Polski. Aktywa Banku na koniec poprzedniego roku wyniosły 273 mld zł i były o ponad 100 mld zł większe niż aktywa drugiego w kolejności banku. Dzięki tak dużej rezerwie, PKO Bank Polski może skupić się na rozszerzaniu działalności i zwiększaniu satysfakcji klientów, co przekłada się na wzrost pozytywnych opinij klientów w PKO Banku Polskim.

Sprawdź również:
PKO Bank Polski Sochaczew kredyt hipoteczny - kredyt mieszkaniowy
 

Najpopularniejsze