Rok 2017 okresem podwyżek opłat bankowych.

Rok 2017 okresem podwyżek opłat bankowych.

 

ING Bank Śląski, mBank, Citi Handlowy, Bank Pocztowy i Deutsche Bank zapowiedziały podwyżki w cennikach usług. Wzrosną m.in opłaty za korzystanie z bankomatów a także z kont bankowych czy kart płatniczych.


Rok 2016 był dość spokojny pod względem bankowości jak i opłat z nią z wiązanych. Zmian w cenach nie było dużo, wynika to prawdopodobnie z afery jaką rozpętało PKO po tym jak zapowiedziało wprowadzenie podwyżek. Prezesi banków zostali wezwani na obrady Komisji Finansów Publicznych i musieli wytłumaczyć się z niekorzystnych zmian w tabelach opłat. Rok 2017 zapowiada się jako wyjątkowo niefortunny dla klientów banków pod względem opłat bankowych. Już pięć banków zapowiedziało zmiany w cennikach. Większość z nich jest nieprzyjazna dla konsumenta. Drożeją przede wszystkim wypłaty z bankomatów, ale nie obędzie się bez podwyżek w innych obszarach. Deutsche Bank zamierza na przykład podnieść firmom opłatę za przelewy internetowe.Zmiany opłat w największych bankach będą dla mniejszych graczy sygnałem do podniesienia cenników. 


Podwyżki w sektorze bankowym to m.in. efekt niższych prowizji z tytułu interchange, pojawienia się podatku bankowego, funduszu wsparcia kredytobiorców czy wyższych składek do BFG na ratowanie depozytów klientów upadających SKOK-ów. 
 

Najpopularniejsze