Alior Bank uczy seniorów z bankowości internetowej

Alior Bank uczy seniorów z bankowości internetowej


Coraz bardziej zwiększa się liczba osób, które aktywnie korzystają z bankowości mobilnej. Jednak wśród klientów banków powyżej 59 r. ż. z bankowości elektronicznej korzysta tylko co trzecia osoba. Alior bank chce wspierać swoich klientów w korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań bankowych, dlatego zostały zorganizowane warsztaty dla seniorów w czasie których przybliżone zostało korzystanie z konta bankowego przez internet.
 

Konto w banku alternatywa dla domowego schowka

Wg danych podanych przez ZUS tylko 70% osób po 60-tym roku życia dostaje emeryturę na rachunek bankowy, a 30% otrzymuje otrzymuje ją "do ręki". Niestety tylko co 3 osoba otrzymująca emeryturę na konto korzysta z bankowości internetowej, a tylko 3% osób po 59 r.ż. korzysta z aplikacji mobilnej. Wiele starszych osób "boi się" nowatorskich rozwiązań. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań jest zarządzanie własnymi pieniędzmi przez system bankowości internetowej. Dlatego Alior bank postanowił przekonać osoby starsze, iż zarządzanie finansami w sieci jest bardzo proste i bezpieczne.
 

Bankowość internetowa w Alior Banku - kompendium dla seniora

Pilotażowe warsztaty dla seniorów odbyły się 15 listopada br w Warszawie. Alior bank na te warsztaty zaprosił małą grupę klientów- seniorów z kilku warszawskich oddziałów. Podczas warsztatów seniorzy uczyli się głównie obsługi konta przez internet m.in. sprawdzania salda, rachunku konta, czy zlecenia przelewu. Jednak bardzo istotną kwestią warsztatów było bezpieczeństwo seniorów w sieci m.in. bezpiecznego logowania do internetowego konta w banku.


Dużym sukcesem warsztatów Alior banku jest fakt, iż seniorzy zadeklarowali większą chęć korzystania z bankowości mobilnej. Spora liczba seniorów pozbyła się obaw związanych z użytkowaniem własnego internetowego konta bankowego.


Alior bank jako jeden z nielicznych banków podejmuje działania związane z promocją cyfryzacji m.in. przez warsztaty dla seniorów oraz szkolenia dla pracowników. W dobie wszechobecnej cyfryzacji postawa Alior banku jest godna pochwały.

Sprawdź również: Alior Bank konto jakże osobiste, korzyści, opłaty i opinie

Najpopularniejsze