Alior Bank z największą gwarancją rolną

Alior Bank poinformował swoich klientów o tym, iż spółka udzieliła rekordowej gwarancji rolnej w formie zabezpieczenia zaciąganego kredytu inwestycyjnego. Osoby odpowiedzialne za kontakty z mediami ujawniły, iż wielka w tym zasługa samych pracowników, którzy na co dzień dokładają wszelkich starań, aby bank mógł się znacząco rozwijać. Osoby zainteresowane wsparciem inwestycyjnym ze strony Alior Banku w sektorze agro mogą tym samym liczyć na optymalne zabezpieczenie uzyskanego kredytu.

alior bank gwarancja rolna
 

Doskonała pomoc dla klientów z sektora rolnego

Maksymalna wartość przyznanej gwarancji rolnej może wynieść nawet 10 milionów złotych. Takie dane do informacji publicznej podał Bank Gospodarstwa Krajowego. Żadnemu bankowi nie udało się jak dotąd przyznać tak wysokiej gwarancji w sektorze rolnym, jednak Alior Bank znajduje się na samym szczycie, ponieważ w przypadku tej spółki gwarancja osiągnęła wartość blisko 5 milionów złotych. Kredyt został udzielony na kwotę sięgającą 6,8 miliona złotych, a pieniądze uzyskane w ten sposób miały zostać przeznaczone na zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń do chowu kur.. Gwarancje udzielane są z Funduszu Gwarancji Rolnej, a co istotne mogą one wynieść nawet 80 procent całości udzielanego kredytu inwestycyjnego. Jak widać, jest o co walczyć.

Sprawdź również: Alior Bank Konto Jakże Osobiste korzyści, opłaty

Bank Gospodarstwa Krajowego od dłuższego czasu dba o dobro potencjalnych konsumentów finansowych z sektora rolniczego. To podstawowe zadanie tej instytucji, która wywiązuje się z niego bardzo dobrze. Co najważniejsze BGK musi ściśle współpracować z bankami komercyjnymi, aby wspomniane wyżej gwarancje były udzielane jak największej liczbie osób. Ta współpraca układa się jak najbardziej pomyślnie, a Alior Bank jest jednym z partnerów Banku Gospodarstwa Krajowego.
 

Gwarancje rolne - dla kogo są one przeznaczone?

Z gwarancji rolnych pochodzących z Funduszu Gwarancji Rolnej może skorzystać bardzo duże grono osób, które na co dzień związane są z sektorem rolnym. Gwarancje udzielane są głównie osobom, które chcą w jakiś sposób rozwinąć prowadzoną przez siebie działalność rolną, jednak nie mają na to własnych środków finansowych i chcą je pozyskać z zewnątrz. Może to być np. modernizacja maszyn lub też zakup zupełnie nowych. Wszystko zależne jest od potrzeb potencjalnych klientów.

Gwarancja może być udzielona również tzw. przetwórcom, którzy pracują nad stworzeniem różnorodnych produktów oraz marek. W ten sposób banki komercyjne udzielają swoim klientom zdecydowanie wyższych kredytów, a zainteresowane osoby mogą dysponować dużo większymi sumami. Dzięki temu działalność ma bardzo duże szanse na ewentualny rozwój, chociaż wiele zależy w tym przypadku od samego kredytobiorcy oraz jego działań. Uzyskanie potencjalnych zabezpieczeń nie wiąże się z żadną prowizją, która miałaby być pobierana przez bank. Takich prowizji po prostu nie ma. Można się o nie starać zarówno w przypadku kredytu inwestycyjnego, jak i obrotowego. 

Przeczytaj także: Alior Bank sesje przychodzące i wychodzące

Najpopularniejsze