Aplikacja mobilna dla klientów banku Credit Agricole

Aplikacja mobilna dla klientów banku Credit Agricole

 

Klienci banku Credit Agricole już wkrótce dostaną aplikację mobilną. Obok tak oczywistych i podstawowych funkcji transakcyjnych, program ma posiadać funkcję skanowania kodów QR, geolokalizację oraz informacje na temat zniżek w programie rabatowym. 

 

Bank ma już za sobą testy aplikacji i obecnie analizuje ich wyniki. Program zostanie udostępniony dla użytkowników najprawdopodobniej na przełomie pierwszego i drugiego kwartału, jednak przedstawiciele banku nie chcą deklarować dokładnego terminu wdrożenia. Aplikacja mobilna będzie działała na smartfonach z systemem Android, iOS i Windows Phone. Dostawcą aplikacji jest spółka Infovide-Matrix, a dostawcą technologii Finanteq.

 

Aplikacja pozwoli wykonywać większość najbardziej niezbędnych operacji takich jak : wykonanie przelewu, sprawdzenie historii transakcji, założenie lokaty czy po prostu sprawdzenie stanu konta. Będzie umożliwiała również spłacenie karty kredytowej czy wykonanie z nej przelewu. Funkcja geolokalizacji ułatwi znalezienie najbliższego oddziału banku czy też punktu handlowo-usługowego, w którym można skorzystać ze zniżek w Klubie Rabatowym Credit Agricole. 

 

Użytkownici aplikacji będą mogli także za pomocą aparatu wbudowanego w smarfona skanować kody QR. Kody QR umieszczane są na fakturach, a w mozaice czarno-białych kwardatów zakodowane sa wszystkie informacje zawarte w papierowym dokumencie. Po odczytaniu kodu, aplikacja automatycznie odczytuje treść i wypełnia za użytkownika formatkę przelewu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po odczytaniu kodu będzie można w szybki sposób zapłacić rachunek.

 

Również kilka tygodni temu bank podpisał umowę z Polskim Standardem Płatności na wdrożenie Blika. To system płatności opierający się o kody jednorazowe. Można go wykorzystywać do płatności w tradycyjnych sklepach, generowania czeków czy też wysyłania pieniędzy na numer telefonu. Blik ma pojawić się w kolejnej odsłonie aplikacji mobilnej Credit Agricole.  

 

Sprawdz rowniez: Infolinia telefon adres credit agricole 

Najpopularniejsze