Aviva zawiesza obowiązek opłacania składek w przypadku ubezpieczeń indywidualnych

Sytuacja, z którą przyszło nam się zmierzyć jest zupełnie nieoczekiwana. Koronawirus zbiera swoje żniwo. Niestety w związku z trwająca w Polsce kwarantanną, niektórzy rodacy stracili pracę, a w związku z tym również i płynność finansową. Opłacanie w takiej sytuacji składek na ubezpieczenie może stać się problemem. Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva wychodzi naprzeciw swoim klientom i proponuje zawieszenie składki na życie, ale to nie wszystko. Aviva pragnie również wspierać pracowników służb medycznych, którzy obecnie znajdują się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. 
 

Zawieszenie składek na ubezpieczenie

Firma Aviva zadeklarowała, iż na wniosek klienta indywidualnego może zawiesić obowiązek opłacania składek na indywidualne ubezpieczenia na życie na okres do 3 miesięcy. Co istotne, przez ten czas utrzymywana jest nadal ochrona ubezpieczeniowa. Klienci, których obecna sytuacja zmusza do skorzystania z takiej możliwości, powinni skontaktować się z własnymi agentami i ustalić szczegóły. 
 

Utrzymanie ochrony w trudnym pod względem finansowym okresie 

Wieloletnie ubezpieczenia na zdrowie i życie, które są specjalnością firmy Aviva, już od dawna zawierają mechanizmy, które umożliwiają utrzymywanie ochrony w trudnych pod względem finansowym okresach. Elastyczna konstrukcja dostępnych ubezpieczeń sprawdziła się w czasie innych kryzysów i teraz też daje taką możliwość swoim klientom. Udostępnione rozwiązania to chociażby: prolongata w opłacaniu składki (nawet do 3 miesięcy), jak i weryfikacja zakresu umowy. W razie zaistnienia problemów finansowych, klient powinien porozmawiać ze swoim agentem o wszystkim możliwościach, jak również o konsekwencjach wnoszenia zmian w polisie. Pomimo ograniczeń, które wynikają ze stanu epidemii, Aviva zapewnia niezakłóconą obsługę wszystkich klientów, w tym także wypłatę świadczeń.  
 

W jaki sposób Aviva wspiera pracowników służby zdrowia? 

Każdy spośród pracowników służby zdrowia, który ma ubezpieczony samochód w Avivie, posiada również możliwość skorzystania ze świadczeń gwarantujących najszerszy dostępny zakres assistance - nie ma tutaj znaczenia, wybrany podczas podpisywania umowy wariant ubezpieczenia. Zatem tacy pracownicy będą mieli możliwość skorzystania z samochodu zastępczego na okres 14 dni czy też holowania do odpowiedniego warsztatu bez żadnego limitu kilometrów na terenie całej Polski. 

Natomiast pracownicy służby zdrowia w razie, gdyby zostali poszkodowani przez kogoś, kto jest ubezpieczony w Avivie, mogą liczyć na priorytetowe zlikwidowanie szkody, jak również na wszelaką pomoc podczas organizacji samochodu zastępczego albo holowania auta po wypadku. 

Najpopularniejsze