Bank Milennium, a koronawirus

10 kwietnia 2020 r. Instytut Chemii Bioorganicznej Państwowej Akademii Nauk w Poznaniu ogłosił wiadomość o stworzeniu pierwszego, polskiego testu na koronawirusa, który już niebawem ma trafić do masowej produkcji. Milennium Bank, popierający społeczne inicjatywy oraz propagujący etyczną postawę, wspiera naukowców w realizacji innowacji. Milennium Bank, w drodze głosowania pracowników, przeznaczył 500 000 zł na wsparcie badawczo - rozwojowej działalności Instytutu w walce z epidemią. Koronawirus, wywołujący COVID-19 wciąż jest powodem wielu zmian w codzienności. 
 

Milennium Bank, a działania prospołeczne

Instytucja bankowa, Milennium Bank stworzyła fundusz dla pracowników, potrzebujących wsparcia podczas ewentualnego zakażenia koronawirusem. Na co dzień troską o zachowanie zdrowia, objęci zostali pracownicy banku, wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej oraz klienci instytucji, dla których przygotowano szereg udogodnień. Milennium Bank, działający z misją etycznej, nastawionej na zadowolenie klientów bankowości, oferuje rozwiązania, zapewniające bezpieczeństwo oraz brak strat finansowych, związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa. Klienci mogą liczyć na wsparcie banku przy spłacie kredytów, bankować online.

Musisz przeczytać: Kredyt gotówkowy a koronawirus - obecna sytuacja
 

Misja Milennium Bank, a koronawirus

Wsparcie naukowców z poznańskiego Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN jest dowodem na wielkie zaangażowanie władz placówki w misję tworzenia ważnych, innowacyjnych, niezbędnych społeczeństwu produktów, których obecność będzie niezwykle znacząca dla wielu osób, oczekujących na diagnozę. Nieustanny problem brakujących testów na obecność koronawirusa można będzie rozwiązać w znacznym stopniu, oferując rodzime testy, wykazujące się niezawodnością. Dzięki wsparciu Milennium Banku testy trafią do produkcji masowej, dzięki czemu oczekujący na pobranie wymazu będą mogli szybko poznać wynik.

Sprawdź: Bank Millennium sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Najpopularniejsze