Bank Millennium w programie Rodzina 500+

Bank Millennium w programie Rodzina 500+

Rodzice oraz opiekunowie będą mogli złożyć wniosek w programie "Rodzina 500+" również za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Do tego programu włączyło się 18 banków. Przedstawiciele podpisali 15 marca list intencyjny w tej sprawie. 

 

Porozumienie zawarte pomiędzy bankami : Alior Bank SA, Bank BPH SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA, Bank Zachodni WBK SA, SGB-Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Getin Noble Bank SA, Deutsche Bank SA, Credit Agricole Bank Polska SA, FM Bank PBP SA, Smart Bank, ING Bank Śląski SA, mBank SA, PKO Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA będzie dotyczyło wspołpracy w zakresie składania wniosków za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej.

 

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała - "Zależy nam na tym, aby złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze było jak najprostsze dla rodziców i opiekunów. Uruchomienie kolejnej ścieżki, jaką jest bankowość elektroniczna, to nowa jakość w komunikacji z obywatelami. Dziękuję wszystkim bankom, które włączyły się do naszego programu i wspierają polskie rodziny."

 

Rodzic lub opiekun będzie miał możliwość złożenia wniosku o świadczenie w programie "Rodzina 500+" za pośrednictwem serwisu internetowego. Rolą banku w tym wypadku jest udostępnienie i wysłanie wniosku do organu prowadzącego w gminie. 

 

"Gotowość banków do uczestnictwa w rządowym programie Rodzina 500 plus jest jednym z wielu przykładów pozytywnej roli sektora bankowego w społeczeństwie. Bank Millennium rozumie potrzeby swoich interesariuszy, dlatego umożliwi klientom aplikowanie o środki w ramach programu Rodzina 500 plus, w bezpieczny i łatwy sposób, poprzez system bankowości internetowej Millenet. Testy związane z przyjmowaniem wniosków zostały przeprowadzone i zakończyły się pełnym sukcesem. Nasza zaawansowana technologicznie platforma cyfrowa, z której obecnie korzysta prawie jeden milion klientów, umożliwia szybkie wdrażanie nowych rozwiązań budujących pozytywne doświadczenie klientów, co jest jednym z naszych priorytetów." - powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Banku Millennium.

 

Bank nie będzie gromadził ani weryfikował danych podanych we wniosku oraz załączników. Dalsza ścieżka obsługi prowadzona będzie przez samorząd i to on poinformuje o przyznaniu świadczenia. 

 

Wnioski będzie można składać bezpłatnie od dnia 1 kwietnia 2016 roku. Jeżeli wniosek zostanie złożony w czasie 3 miesięcy tj. od dnia 1 kwietnia 2016 roku do 1 lipca 2016 r. - rodzic lub opiekun dostanie wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach natomiast świadczenie będzie wypłacane od miesiąca w którym rodzice złożą wniosek. Do programu "Rodzina 500+" będzie można dołączyć w dowolnym momencie

 

Wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można natomiast złożyć za pomocą portalów - empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej.

 

Sprawdź równiez: E-operat - zdalna wycena nieruchomości w Banku Millennium

Najpopularniejsze