Bank Pekao SA sesje przychodzące i wychodzące

Posiadasz konto w Banku Pekao S.A. i oczekujesz na przelew? Sprawdź już teraz, kiedy odbywają się sesje w tym banku, a dowiesz się, o której godzinie pieniądze pojawią się na Twoim rachunku. Sesje to po prostu godziny księgowania środków na rachunku bankowym.
 

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje sesji: 

 • sesje przychodzące Pekao S.A. - oznaczają one godziny, w których środki trafiają na konto prowadzone w banku Pekao S.A.
 • sesje wychodzące Pekao S.A. - oznaczają one godziny, w których środki są wysyłane z konta prowadzonego w banku Pekao S.A.
   

Sesje przychodzące Pekao S.A. 

Pieniądze trafią na konto w Banku Pekao S.A. o następujących godzinach:

 • I sesja przychodząca Elixir - 11:00, przelewy są księgowane krótko po godzinie 11:00.
 • II sesja przychodząca Elixir - 15:00, przelewy są księgowane krótko po godzinie 15:00.
 • III sesja przychodząca Elixir - 17:30, przelewy są księgowane krótko po godzinie 17:30.
   

Sesje wychodzące Pekao S.A. 

Pieniądze zostaną wysłane z konta w Banku Pekao S.A. o następujących godzinach:

 • I sesja wychodzące Elixir - 08:30, dyspozycja realizacji przelewu powinna być wysłana maksymalnie do godziny 08:30.
 • II sesja wychodząca Elixir - 12:30, dyspozycja realizacji przelewu powinna byś wysłana maksymalnie do godziny 12:30.
 • III sesja wychodzące Elixir - 15:00, dyspozycja realizacji przelewu powinna być wysłana maksymalnie do godziny 15:00.
   

Godziny księgowania Pekao SA:

Dokładne godziny księgowania przelewów w Banku Pekao S.A. w sposób bezpośredni są uzależnione od realizowanych sesji Elixir. Sesje Elixir to specjalna usługa, która pozwala na realizowanie przelewów międzybankowych znacznie szybciej niż kilkadziesiąt lat temu. Banki wykorzystujące transakcje Elixir realizują przelewy w dni robocze w ciągu maksymalnie kilku godzin. Sesje Elixir są realizowane wyłącznie w dni robocze. Dokładny czas realizacji konkretnej transakcji uzależniony jest oczywiście od godzin księgowania sesji przychodzących i wychodzących w banku nadawcy oraz odbiorcy przelewu. 

W dzisiejszych czasach szybkość realizowania przelewów jest dzisiaj dla sporej ilości osób priorytetem. Sesje Elixir to właśnie odpowiedź na te potrzeby klientów. Jeśli komuś zależy na tym, żeby przelew dotarł do odbiorcy jak najszybciej, warto zapoznać się z harmonogramami sesji w instytucjach bankowych. Można wtedy zaplanować wysłanie przelewu w taki sposób, aby dotarł on do adresata na czas. 

Banki mają także w swojej ofercie specjalne przelewy ekspresowe realizowane przez 365 dni w roku, 24 godziny na dobę bez względu na sesje Elixir. Jeśli komuś zależy na czasie, powinien postawić na przelew ekspresowy. 
 

Kiedy dojdzie przelew w Banku Pekao S.A.?

Sporo klientów Banku Pekao S.A. zastanawia się, kiedy dotrze do nich przelew wysłany z innej instytucji bankowej. Warto wiedzieć, że w tej kwestii niezwykle istotne są godziny księgowania sesji wychodzących w danej instytucji bankowej. Każdy bank posiada nieco inne godziny księgowania sesji przychodzących i wychodzących. Poniżej przedstawiamy godziny sesji przychodzących i sesji wychodzących w Banku Pekao S.A. 
 

Bank Pekao S.A. - najważniejsze informacje

Bank Pekao S.A., Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna, jest polskim bankiem uniwersalnym, który istnieje w Polsce począwszy od 17 marca 1929 roku. Początkowo był to państwowy bank komercyjny, który miał formę spółki akcyjnej. Od 1998 roku Bank Pekao S.A. jest notowany na Polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie Banku Pekao S.A. znajdują się rachunki osobiste, rachunki firmowe, pożyczki, kredyty, karty kredytowe i lokaty. 


Masz konto w Pekao S.A.? Musisz sprawdzić:
Kody IBAN i SWIFT banku Pekao

Najpopularniejsze