Bank Pocztowy sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Godziny księgowania w Bank Pocztowy


W jakich godzinach Bank Pocztowy księguje przelewy przychodzące i wychodzące? Księgowanie sesji przychodzących i wychodzących w Bank Pocztowy odbywa się w dni robocze. 
 

Bank Pocztowy sesje wychodzące

Przelew zostanie wysłany z banku o godzinie: 09:00, 13:00, 15:00
 

Bank Pocztowy sesje przychodzące

Przelew zostanie zaksięgowany na rachunku banku o godzinie: 11:00, 15:00, 17:30
 

Kiedy dojdzie przelew w Bank Pocztowy?


To, w jakich godzinach otrzymasz przelew na konto, jest uzależnione od sesji Elixir, za pośrednictwem których banki wysyłają i odbierają przelewy.
Wykorzystaj darmowy kalkulator sesji przelewów, dzięki któremu szybko sprawdzisz, o której godzinie i w jaki dzień, pieniądze zostaną zaksięgowane.

 

Przelew europejski SEPA w Bank Pocztowy


Bank realizuje przelewy SEPA w walucie EUR na rzecz Beneficjentów posiadających rachunki w bankach, które są uczestnikami Systemu Polecenia Przelewu SEPA. Dotyczy to Banków krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Lichtensteinu Norwegii i Szwajcarii.

Koszt przelewu SEPA w Banku Pocztowym dla klientów indywidualnych wynosi 4 zł., natomiast dla Klientów instytucjonalnych wynosi 5 zł. W przypadku przelewów przychodzących na rachunki prowadzone w Banku Pocztowym, Bank nie pobiera żadnych opłat od Klientów.

Klienci mogą realizować przelewy SEPA za pośrednictwem doradców w Placówkach Banku.
 

Przelew zagraniczny w Bank Pocztowy


Przelewy SWIFT (zagraniczne przelewy) - Bank Pocztowy wyksięguje kwotę przelewu zagranicznego już w dniu wydania zlecenia.
Przelewy zlecone w późniejszych godzinach są wykonywane w kolejnym dniu roboczym. W przypadku przelewów zagranicznych nie jest określony pełny termin realizacji, ponieważ jest on uzależniony również od niezależnych od Banku Pocztowego banków pośredniczących. 
 

Przelew SORBNET


Przelewy SORBNET księgowane są dni robocze. Przelewy typu SORBNET zlecone w banku Pocztowym po godzinie 15.00 w dniu roboczym będą wysłane do odbiorcy w następnym dniu roboczym.
 

Źródło – Bank Pocztowy
https://www.pocztowy.pl/pdf/konta/komunikat-elixir.pdf

Najpopularniejsze