Biała lista VAT w iPKO PKO BP

W ostatnim czasie PKO Bank Polski wprowadził nową możliwość dla swoich klientów. Otóż klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z funkcji zweryfikowania rachunku kontrahenta na białej liście podatników VAT, administrowanej przez Ministerstwo Finansów. Wszystko to jest w zasięgu jednego przycisku w portalu internetowym iPKO biznes. Debiutancka możliwość jest osiągalna, gdy wykonujemy takie operacje bankowe jak: przelew jednorazowy, split payment, paczka przelewów jak również zlecenia stałe.
 

Podczas zlecania nowego procesu przelewowego należy wypisać numer rachunku podobnie jak i NIP kontrahenta. W następnej kolejności należy wybrać opcję "Sprawdź rachunek kontrahenta". Uwierzytelnianie dokonuje się poprzez zbiór, jaki udostępnia Ministerstwo Finansów. Proces ten odbywa się w którejkolwiek chwili zlecania nowej transakcji, może to być np. podczas edycji czy też podpisywania a nawet przed wysłaniem zlecenia.

biala lista vat pko bp ipko

W szczegółach danego przelewu bądź paczki przelewów odnajdziemy konkretne informacje o wyniku jak również terminie weryfikacji. Takową wiadomość znajdziemy także w historii transakcji ( w potwierdzeniu zlecenia ).

Biała lista to wykaz podatników VAT przekazany przez resort finansów we wrześniu 2019 roku. Jej zadaniem jest uwierzytelnianie wiarygodności wszystkich kontrahentów. Z dniem 1 stycznia 2020 roku wchodzi w życie obowiązek sprawdzania na tejże liście numeru kontrahenta VAT w przypadku, gdy przedsiębiorca dokonuje płatności na kwotę przekraczającą 15 tysięcy złotych.

Musisz przeczytać: Pożyczka PKO BP w aplikacji IKO i jej obsługa
 

Najpopularniejsze