Biuro paszportowe w Skierniewicach

Chcesz wyrobić paszport w Skierniewicach? Twoje niepełnoletnia pociecha również potrzebuje paszportu? Sprawdź jak przygotować się do wizyty w urzędzie, aby zaoszczędzić cenny czas i wyrobić swój paszport jak najszybciej.
 

Paszport Skierniewice

Paszport w Skierniewicach możesz wyrobić składając wniosek o paszport w lokalnym biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Skierniewic, być zameldowanym w Skierniewicach lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.
wniosek paszportowy skierniewice

Adres biura paszportowego w Skierniewicach

96-100 Skierniewice,
ul. Jagiellońska 29

Kontakt:
Telefon: 46 833 27 83
 

Godziny otwarcia punktu paszportowego w Skierniewicach:

Godziny pracy punktu paszportowego w Skierniewicach:
poniedziałek: 10.00 – 18.00
wtorek, środa, czwartek, piątek: 8.00 – 16.00

Godziny pracy stanowisk obsługujących klienta:
poniedziałek: 10.00 – 17.30
wtorek, środa, czwartek, piątek: 8.00 – 15.30


Czym dokładnie zajmuje się placówka i jakie sprawy możemy w niej załatwić?

Prowadzenie spraw wynikających z ustawy o dokumentach paszportowych:
 

 • przyjmowanie wniosków paszportowych,

 • weryfikacja przyjętych wniosków paszportowych,

 • wystawianie paszportów tymczasowych,

 • wydawanie dokumentów paszportowych,

 • prowadzenie archiwalnych zasobów kartotecznych,

 • współpraca z placówkami konsularnymi Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach paszportowych,

 • wydawanie opinii urzędom morskim w sprawie książeczek żeglarskich,

 • prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawie wydania, odmowy wydania, unieważnienia dokumentów paszportowych,

 • prowadzenie ewidencji akt paszportowych stanowiących podstawę odmowy wydania lub unieważnienia dokumentów paszportowych,

 • prowadzenie ewidencji paszportowej,

 • udostępnianie danych z ewidencji paszportowej uprawnionym organom.

 • Dystrybucja blankietów odpisów aktów stanu cywilnego, zaświadczeń o stanie cywilnym i zaświadczeń stwierdzających, że zgodnie z prawem polskim można zawrzeć małżeństwo;

 • Potwierdzanie profilu zaufanego e-PUAP

 

Składanie wniosku o paszport

Aktualny wniosek o paszport obowiązuje od 19 lipca 2019. Wniosek paszportowy składany jest aby uzyskać nowy paszport, paszport tymczasowy. Druk wniosku o paszport na 2020 rok można pobrać w jednym z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych na terytorium Polski lub w polskim konsulacie za granicą. Pełny wykaz biur paszportowy w Polsce znajdziesz właśnie na paszport.info. Wypełniony wniosek o paszport składa się w dowolnym biurze paszportowym niezależnie od miejsca zamieszkania, zameldowania. Nie można złożyć wniosku o paszport online (przez Internet). Należy pamiętać, że paszport można odebrać tylko z punktu paszportowego, w którym został złożony wypełniony wniosek o paszport. Czytając dalej dowiesz się następujących informacji o wniosku paszportowym

Pobierz wniosek o paszport w pdf

 

Ile zapłacisz za wyrobienie paszportu? 

Uwaga! Od powyższego cennik są pewne odstępstwa. Jeśli z własnej winy stracisz lub zniszczysz paszport wtedy opłata za wyrobienie nowego jest trzykrotnie wyższa (czyli przeliczając jeśli stracisz lub zniszczysz ważny paszport i nie masz żadnej ulgi, to opłata za nowy wyniesie 420 zł bo 3 x 140 zł to 420 zł).

paszport cena

Ile czasu wyrabiany jest paszport?

Od momentu złożenia wniosku czas oczekiwania na odbiór paszportu nie powinien być dłuższy niż 30 dni. Pracownik punktu paszportowego, czy też konsulatu powinien być w stanie przekazać Ci dokładniejszą informację o czasie oczekiwania. Przeważnie ten czas jest znacznie krótszy. Pamiętaj iż duże znaczenie ma czas w jakim składasz druk wniosku paszportowego. Otóż w miesiące takie jak czerwiec, lipiec, sierpień występuje wzmożony ruch w biurach paszportowych. Spowodowane jest to okresem urlopowym w tych miesiącach. Ponieważ duża część osób czeka z wyrobieniem paszportu na ostatnią chwilę często przypomina sobie o braku takiego dokumentu w swojej szafce w momencie zakupu wczasów w jakieś egzotyczne miejsce. 

W wyjątkowych okolicznościach możesz wyrobić paszport tymczasowy. Wydawany jest on zdecydowanie szybciej, jednak w urzędzie musisz udowodnić, że faktycznie jest Ci niezbędny oraz należy podać konkretny powód. Taki paszport ważny jest 12 miesięcy. Paszport można odebrać jedynie osobiście oraz w biurze, w którym składało się wniosek. 
 

Jak sprawdzić czy Urząd w Skierniewiicach przygotował dla Ciebie paszport? 

Paszport możesz odebrać w terminie 30 dni od złożenia wniosku, jednak zazwyczaj jest gotowy wcześniej. Tylko w szczególnych przypadkach termin może się wydłużyć. Sprawdź, czy twój paszport jest gotowy do odbioru. 

Przygotuj  złożenia wniosku o paszport. Na potwierdzeniu znajdziesz numer swojej sprawy.
Postępuj zgodnie ze wskazówkami: 

1. Otwórz stronę: https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy
2. Wpisz poniżej numer sprawy i kliknij „Sprawdź”.
3. Odpowiedź otrzymasz od razu.
4. Odpowiedź możesz pobrać w formacie PDF i wydrukować. Pamiętaj, że ten wydruk nie jest dokumentem urzędowym
 

Gdzie paszport, gdzie dowód ? 

Jako europejczycy na niektóre destynacje, posiadamy przywilej podróżowania jedynie z dowodem osobistym, co znacznie ułatwia nam załatwianie spraw urzędowych i oszczędzanie kosztów. Do takich destynacji należą np.: Włochy, Portugalia, Bułgaria, Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja, Grecja, Cypr, Belgia, Francja, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Włochy, Dania, Irlandia, Portugalia, Austria, Finlandia, Szwecja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia, Węgry, Rumunia, Malta.

Planując bardziej odległe podróże, paszport jest niezbędnym dokumentem, bez którego nie opuścimy terytorium Polski. Do takich kierunków należą np.:  Tunezja, Albania, Gruzja - paszport ważny 3 miesiące od daty powrotu do kraju

Turcja -  paszport ważny minimum 180 dni od planowanej daty powrotu do kraju. Chcąc odwiedzić Turcję musisz również posiadać wizę – możesz ją nabyć na lotnisku lub online

Egipt - paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Wymagana będzie również wiza, którą możesz nabyć na lotnisku lub online.

Izrael - paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Obywatele Polski muszą mieć ważną wizę, która otrzymają bezpłatnie na lotnisku. Wiza ma formę biletu (bez stemplowania paszportu), który trzeba zachować do okazania przy wylocie z Izraela.

Wielka Brytania, Anglia, Macedonia, Czarnogóra - Będziesz potrzebować paszportu ważnego na czas pobytu za granicą. . Jeśli lecą z Tobą dzieci – one również muszą posiadać dowód osobisty lub paszport. Dokumenty muszą być ważne przez cały czas trwania wakacji.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Tajlandia, Meksyk, Maroko, Indonezja - Wymagany będzie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju.

Chiny - Do Chin będziesz potrzebować paszportu ważnego minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Wymagana jest również wiza wydawana przez Ambasadę Chin w Warszawie. Dla obywateli Polski jest to koszt 445zł/osobę. Jeśli lecą z Tobą dzieci – one również muszą posiadać w/w dokumenty.

Dominikana - Będziesz potrzebować paszportu ważnego przez cały czas trwania wakacji. Wymagana jest również karta turysty, którą możesz nabyć na lotnisku.

Etiopia - Wymagany będzie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Niezbędna będzie również wiza, która można kupić online lub na lotnisku w Addis Abebie (czas oczekiwania na wizę ok. 1 godziny).

Indie - Niezbędny będzie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Obywatele Polski muszą również posiadać ważną wizę)

Jamajka - Wymagany będzie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu. Wiza nie jest wymagana, możesz zostać poproszona o okazanie dokumentu potwierdzającego zakwaterowanie w hotelu.

Jordania - Wymagany będzie paszport ważny minimum 3 miesiące od daty wyjazdu. Niezbędna będzie również wiza, którą wykupisz na przejściu granicznym (koszt ok.40 JOD)

Katar, Kostaryka - Niezbędny będzie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Wiza turystyczna przy krótkich wyjazdach poniżej 90 dni nie jest wymagana.

Kenia - Niezbędny będzie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Obowiązkowa jest również wiza turystyczna, którą można kupić online (http://evisa.go.ke/evisa.html). Dzieci poniżej 16 roku życia zwolnione są z obowiązku wizowego pod warunkiem, że podróżują z opiekunami.

Kuba - paszport ważny minimum 3 miesięcy od daty powrotu. Obowiązkowa jest również wiza lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista). Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć w konsulacie lub w niektórych biurach podróży. Turysta zobowiązany jest posiadać przy wjeździe bilet powrotny.

Madagaskar - paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Wymagana jest również wiza, można ją uzyskać na lotnisku w Antananarywie. Opłata za wizę turystyczną na Madagaskar jest zmienna. Do aplikacji wizowej należy dołączyć 2 fotografie.

Malediwy - paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Po przylocie na Malediwy, podczas kontroli otrzymasz stempel uprawniający do pobytu. Warunkiem otrzymania wizy pobytowej (turystycznej) jest; przedstawienie ważnego paszportu, biletu powrotnego, rezerwacja hotelu lub potwierdzenia posiadania wystarczających środków finansowych pokrywających zamierzony pobyt (150 USD/dzień).

Mauritius - wymagany paszport ważny minimum do dnia powrotu do kraju. Wiza nie jest wymagana, jednak musisz posiadać bilet powrotny, potwierdzoną rezerwację miejsca zamieszkania oraz środki niezbędne do utrzymania się w czasie pobytu (ok. 100 USD/dzień).

Oman - niezbędna będzie wiza, którą zakupisz na przejściu granicznym (20 OMR). Musisz posiadać również paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty otrzymania wizy. Niektóre linie lotnicze mogą jednak odmówić zabrania na pokład samolotu podróżnego bez dokumentu potwierdzającego możliwość otrzymania wizy na lotnisku w Maskacie. Warto mieć więc pismo lub faks z Ambasady Omanu w Berlinie albo wydruk informacji dotyczącej zasad udzielania wiz z omańskiej strony internetowej.

Panama - paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do kraju. Wiza nie jest wymagana, musisz jednak posiadać bilet powrotny oraz udokumentowane posiadanie min 500 USD na koszty

Sri Lanka - oprócz paszportu, wymagana będzie wiza, która możesz kupić na lotnisku w Kolombo, na okres do 30 dni (40 USD). Wizy na pobyt do 48 h i tranzytowe, a także wizy dla dzieci do 12 roku życia – wydawane są bez opłat. Wizę można również uzyskać za pośrednictwem strony internetowej eta.gov.lk (35 USD). Żeby polecieć na Sri Lankę musisz również posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od terminu planowanego powrotu do kraju. Niezbędny będzie również bilet powrotny. Każdy turysta powinien posiadać środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na każdy dzień pobytu.

Tanzania - Niezbędny będzie paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii. Wymagana jest również wiza, która nabyć możesz na dużych przejściach granicznych w Tanzanii. Koszt to ok. 50USD.

Wyspy Zielonego Przylądka - Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego powrotu do kraju. Wymagana jest również wiza (150zł/osobę)

Sprawdź również: Biuro paszportowe w Ciechanowie

Najpopularniejsze