Biuro paszportowe w Warszawie - Centrum

Chcesz wyrobić paszport w biurze paszportowym Warszawie w centrum? Twoje dziecko również potrzebuje dokumentu? Sprawdź jak przygotować się do wizyty w urzędzie, aby zaoszczędzić cenny czas i wyrobić swój paszport jak najszybciej.
 

Paszport Warszawa Śródmieście Centrum

W Warszawie możesz wyrobić paszport składając wniosek o paszport w biurze paszportowym. W sprawach wyrobienia paszportu nie obowiązuje na szczęście rejonizacja. Nie musisz być mieszkańcem Warszawy, być zameldowanym w Warszawie lub w jego najbliższej okolicy, aby wyrobić w tutejszym punkcie paszportowym nowy paszport.
 

Adres biura paszportowego w Warszawie - Centrum

Referat Paszportowy nr 1 Warszawa
ul. Krucza 5/11
Warszawa 00-548

wejście "C" - składanie wniosków
wejście "B" - wydawanie dokumentów paszportowych

Telefon: 
​tel. 22 695 73 88  

Godziny otwarcia oddziału

poniedziałek: 10:00 – 17:30
wtorek - piątek: 8:00 – 15:30

Godziny pracy - obsługa interesantów
poniedziałek: 10.00 – 17.30
wtorek, środa, czwartek, piątek: 8.00 – 15.30


Czym dokładnie zajmuje się placówka i jakie sprawy możemy w niej załatwić?

Prowadzenie spraw wynikających z ustawy o dokumentach paszportowych:
 

 • przyjmowanie wniosków paszportowych,

 • weryfikacja przyjętych wniosków paszportowych,

 • wystawianie paszportów tymczasowych,

 • wydawanie dokumentów paszportowych,

 • prowadzenie archiwalnych zasobów kartotecznych,

 • współpraca z placówkami konsularnymi Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach paszportowych,

 • wydawanie opinii urzędom morskim w sprawie książeczek żeglarskich,

 • prowadzenie postępowań administracyjnych w sprawie wydania, odmowy wydania, unieważnienia dokumentów paszportowych,

 • prowadzenie ewidencji akt paszportowych stanowiących podstawę odmowy wydania lub unieważnienia dokumentów paszportowych,

 • prowadzenie ewidencji paszportowej,

 • udostępnianie danych z ewidencji paszportowej uprawnionym organom.

 • dystrybucja blankietów odpisów aktów stanu cywilnego, zaświadczeń o stanie cywilnym i zaświadczeń stwierdzających, że zgodnie z prawem polskim można zawrzeć małżeństwo;

 • potwierdzanie profilu zaufanego e-PUAP
   

Składanie wniosku o paszport

Aktualny wniosek o paszport obowiązuje od 19 lipca 2019. Wniosek paszportowy składany jest aby uzyskać nowy paszport, paszport tymczasowy. Druk wniosku o paszport na 2020 rok można pobrać w jednym z ponad 100 biur paszportowych zlokalizowanych na terytorium Polski lub w polskim konsulacie za granicą. Pełny wykaz biur paszportowy w Polsce znajdziesz właśnie na paszport.info. Wypełniony wniosek o paszport składa się w dowolnym biurze paszportowym niezależnie od miejsca zamieszkania, zameldowania. Nie można złożyć wniosku o paszport online (przez Internet). Należy pamiętać, że paszport można odebrać tylko z punktu paszportowego, w którym został złożony wypełniony wniosek o paszport. Czytając dalej dowiesz się następujących informacji o wniosku paszportowym

Pobierz wniosek o paszport w pdf

 

Ile zapłacisz za wyrobienie paszportu? 

Uwaga! Od powyższego cennik są pewne odstępstwa. Jeśli z własnej winy stracisz lub zniszczysz paszport wtedy opłata za wyrobienie nowego jest trzykrotnie wyższa (czyli przeliczając jeśli stracisz lub zniszczysz ważny paszport i nie masz żadnej ulgi, to opłata za nowy wyniesie 420 zł bo 3 x 140 zł to 420 zł).

paszport dla dziecka 30 zł do 5 roku zycią; paszport dla dziecka od 5 do 13 roku życia 30 zł za okazaniem legitymacji szkolnej; paszport dla dziecka od 13 do 18 roku życia) paszport dla osoby dorosłej 140, paszport tymczasowy 30 zł.

Ile czasu wyrabiany jest paszport?

Od momentu złożenia wniosku czas oczekiwania na odbiór paszportu nie powinien być dłuższy niż 30 dni. Pracownik punktu paszportowego, czy też konsulatu powinien być w stanie przekazać Ci dokładniejszą informację o czasie oczekiwania. Przeważnie ten czas jest znacznie krótszy. Pamiętaj iż duże znaczenie ma czas w jakim składasz druk wniosku paszportowego. Otóż w miesiące takie jak czerwiec, lipiec, sierpień występuje wzmożony ruch w biurach paszportowych. Spowodowane jest to okresem urlopowym w tych miesiącach. Ponieważ duża część osób czeka z wyrobieniem paszportu na ostatnią chwilę często przypomina sobie o braku takiego dokumentu w swojej szafce w momencie zakupu wczasów w jakieś egzotyczne miejsce. 

W wyjątkowych okolicznościach możesz wyrobić paszport tymczasowy. Wydawany jest on zdecydowanie szybciej, jednak w urzędzie musisz udowodnić, że faktycznie jest Ci niezbędny oraz należy podać konkretny powód. Taki paszport ważny jest 12 miesięcy. Paszport można odebrać jedynie osobiście oraz w biurze, w którym składało się wniosek. 
 

Jak sprawdzić czy Urząd w Warszawie na ul. Kruczej przygotował paszport do odbioru?

Paszport możesz odebrać w terminie 30 dni od złożenia wniosku, jednak zazwyczaj jest gotowy wcześniej. Tylko w szczególnych przypadkach termin może się wydłużyć. Sprawdź, czy twój paszport jest gotowy do odbioru. 

Przygotuj  złożenia wniosku o paszport. Na potwierdzeniu znajdziesz numer swojej sprawy.
Postępuj zgodnie ze wskazówkami: https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/sprawdz-czy-twoj-paszport-jest-gotowy

1. Wpisz poniżej numer sprawy i kliknij „Sprawdź”.
2. Odpowiedź otrzymasz od razu.
3. Odpowiedź możesz pobrać w formacie PDF i wydrukować. Pamiętaj, że ten wydruk nie jest dokumentem urzędowym

 

Biura Paszportowe w pobliżu

1. Biuro paszportowe w Warszawie - Bemowo
2. Biuro paszportowe w Warszawie - Bielany
3. Biuro paszportowe w Warszawie - Żoliborz
4. Biuro paszportowe w Warszawie - Ursus
5. Biuro paszportowe w Warszawie - Ursynów

Najpopularniejsze