BOŚ Bank rozpoczyna współpracę z OChK

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) w wydanym oświadczeniu poinformował opinię publiczną o rozpoczęciu współpracy z Operatorem Chmury Krajowej (OChK). Nie jest do końca jasne, jakich dziedzin będzie dotyczyła kooperacja między tymi instytucjami. Wygląda jednak na to, że BOŚ planuje nadrabiać zaległości w stosunku do konkurencji w zakresie nowoczesnych technologii.
 

Czym jest OChK?


OChK to to spółka technologiczna powołana przez PKO Bank Polski oraz Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Jej celem jest dostarczanie usług cyfrowych w zakresie przechowywania i przetwarzania danych zarówno polskim przedsiębiorcom, jak i administracji publicznej. 9 grudnia BOŚ podpisał z Operatorem Chmury Krajowej porozumienie, na podstawie którego ma dojść do otwarcia banku na nowe technologie. Pierwszym bankiem, który ogłosił współpracę z OChK w zakresie cyfryzacji swoich usług był PKO.
 

BOŚ czeka rewolucja technologiczna?


Na tle pozostałych banków oferujących swoje usługi w naszym kraju BOŚ posiada jedną z najsłabszych ofert w obszarze innowacyjnych technologii bankowych. Warto jednak odnotować, że w ostatnim czasie władze banku podejmują wysiłki, aby ten stan rzeczy w końcu zmienić. Przykładowo, kilka tygodni temu wprowadzono do oferty oceniany bardzo pozytywnie nowoczesny internetowy system transakcji oraz dokonano kosztownej wymiany kart kredytowych i debetowych. We wspomnianym komunikacie o współpracy z OChK wskazano, że niebawem klienci BOŚ Banku wreszcie będą mieli do dyspozycji aplikację mobilną. Wygląda na to, że BOŚ w najbliższym czasie rzeczywiście czeka wiele pozytywnych zmian.

Najpopularniejsze