Citi Handlowy wprowadzi opłaty za przelewy internetowe

Citi Handlowy wprowadzi opłaty za przelewy internetowe

 

Ostatnie miesiące to okres podnoszenia opłat klientom detalicznym. Przedsiębiorcy do tej pory tego nie odczuli, ale ich też nie ominą podwyżki. Od lutego 2016 roku Citi Handlowy wprowadza wyższe opłaty za korzystanie z firmowych rachunków oraz wprowadza opłaty za przelewy internetowe i korzystanie z obcych bankomatów. 

 

Citi Handlowy nie jest pierwszym bankiem, który podnosi opłaty klientom firmowym. Do tej pory taką decyzję podjęły PKO Bank Polski, mBank i BGŻ BNP Paribas. Nowy cennik obowiązuje od lutego 2016 roku. Czego dokładnie dotyczą zmiany?

 

Bank podwyższy opłatę warunkową za pakiet firmowy "Citi Priority" do 30 zł (obecnie jest to 20 zł). Aby nie płacić w ogóle, trzeba utrzymywać średnie saldo na lokatach na poziomie 30 000 zł lub korzystać z produktów kredytowych w tej kwocie. Jeśli chodzi o ofertę Gold, tutaj opłata warunkowa również wzrośnie, z obecnych 60 zł do 100 zł. Z dobrych informacji - bank zlikwiduje opłatę za kartę debetową, która teraz wynosi 6 zł. Aby nie płacić za pakiet trzeba spełnić nastęujące warunki: posiadać lokaty z średnim saldem 100 000 zł bądź korzystać z kredytów o takiej wysokości. 

 

Od lutego 2016 r. będzie opłata za przelewy internetowe - 1,5 zł, ale jeśli chodzi o Citi Priority, będzie 20 bezpłatnych przelewów w miesiącu. W ofercie Gold - 40 bezpłatnych przelewów

 

Dla klientów indywidualnych taka liczba przelewów w miesiącu w zupełności wystarczy, ale dla przedsiębiorców to niewielka ilość. Często opłata za przelewy wiąże się z wyższą opłatą za prowadzenie rachunku. Kolejną istotną zmianą dotyczącą Citi Priority to nowa opłata za korzystanie z obcych bankomatów - 3 zł. 

Najpopularniejsze