Czy dostanę telefon jak mam komornika?

Sporo osób posiadających rozmaite zadłużenia zadaje sobie następujące pytanie: "Czy dostanę telefon jak mam komornika?". Potrzeba posiadania telefonu jest zrozumiała - każdy z nas chce mieć nieograniczony kontakt ze swoimi bliskimi oraz współpracownikami. Dłużnicy, których ściga komornik, słusznie zastanawiają się nad tym, czy egzekucja komornicza rzeczywiście może być przeszkodą w ubieganiu się o otrzymanie telefonu na abonament. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy niniejszy artykuł, w którym tłumaczymy wszystkie wątpliwości w tym względzie. 
 

Telefon na abonament a egzekucja komornicza 

Otrzymanie telefonu na abonament z komornikiem jest możliwe, jednak dużo zależy od tego, jaką sieć komórkową zdecydujemy się wybrać. Każdy operator komórkowy przed podpisaniem umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych wymaga dostarczenia dwóch dokumentów.

Wymagane dokumenty:

  • dowód osobisty,
  • zaświadczenie o zatrudnieniu,

Niektóre sieci komórkowe, na przykład Orange, wymagają również od swoich potencjalnych klientów podpisania zgody na weryfikację wiarygodności płatniczej osób fizycznej. Co kryje się pod tym terminem? Jest to zgoda na sprawdzenie rejestru dłużników. Warto jednak wiedzieć o tym, że sieci komórkowe nie mogą sprawdzać danych swoich klientów w BIK-u, ponieważ nie pozwalają im na to przepisy polskiego prawa. Sieci komórkowe są uprawnione tylko i wyłącznie do sprawdzania rejestru prowadzonego przez BIG InfoMonitor. Jeśli dane osoby wnioskującej o telefon na abonament widnieją w rejestrze BIG InfoMonitor, wówczas sieć komórkowa może odmówić przyznania telefonu na abonament. Sieć nie może jednak sprawdzić naszych danych dopóki się na to nie zgodzimy.

Musisz sprawdzić: Jakiego konta nie zablokuje komornik?

Szansa na otrzymanie telefonu na abonament rośnie znacząco w tych sieciach, które nie proszą potencjalnych klientów o podpisanie zgody na weryfikację wiarygodności płatniczej. Zanim udamy się do konkretnego operatora, w pierwszej kolejności najlepiej jest zapytać konsultantów wprost, czy przy podpisywaniu umowy weryfikowane są dane rejestrach dłużników. 


Sprawdź równiez: Konto z debetem na start

Najpopularniejsze