Czy komornik może zająć kartę kredytową?
30 września 2020
Karty kredytowe to niezwykle popularne produkty finansowe. Dają one dostęp do stosunkowo dużej ilości gotówki. W niektórych przypadkach osoby sięgające po karty kredytowe zapominają o tym, jakie wiążą się z tym koszty. Popularne w internecie pytanie brzmi: czy komornik może zająć kartę kredytową? Okazuje się, że komornik nie może zajmować kart kredytowych. Dlaczego? Dowiesz się czytając niniejszy artykuł.
Czy komornik może zająć kartę kredytową?
Komornik nie ma jakichkolwiek uprawnień do zajmowania karty kredytowej. Należy mieć świadomość, iż karta kredytowa umożliwia korzystanie ze środków z banku przyznanych w ramach określonego salda. Gdyby doszło do zajęcia przez komornika limitu na karcie kredytowej, oznaczałoby to, że komornik zajął pieniądze należące do banku. Warto pamiętać, że dopóki na karcie jest debet, a na koncie, do którego dopisano kartę kredytową, jest saldo ujemne, wówczas nie jest możliwe przeprowadzenie zajęcia komorniczego.
Jeśli przeciwko komuś prowadzona jest egzekucja komornicza, w żadnym wypadku nie musi szybko zamykać swoich kart kredytowych. Nie grozi mu żadna egzekucja komornicza, ponieważ komornik nie ma technicznej możliwości do blokowania czy zajmowania tego rodzaju produktów finansowych.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że do egzekucji podstawowego rachunku bankowego może już jak najbardziej dojść. Jeśli posiadamy konto w polskim banku, jego zlokalizowanie zajmie komornikowi zaledwie kilka chwil. Bank po przesłaniu żądania przez komornika musi dokonać zajęcia oraz przekazać mu wszystkie środki ponad kwotę wolną od zajęcia. Kwota wolna od zajęcia komorniczego w 2020 roku w każdym miesiącu wynosi 1950 złotych.
Karty kredytowe bez zaświadczeń
Karty kredytowe bez zaświadczeń to gwarancja uzyskania stosunkowo dużej gotówki na atrakcyjnych warunkach. Na polskim rynku finansowym coraz więcej instytucji oferuje karty kredytowe bez zaświadczeń, ponieważ popyt na nie ciągle rośnie.