Czy Media Markt sprawdza BIK?

Czy Media Markt sprawdza BIK?

Niejednokrotnie kupując w sklepie z elektroniką sprzęty na raty spotykamy się z odmową, ponieważ nasze dane widnieją w rejestrach dłużników. Ostatnio sporo pytań pojawia się odnośnie sieci sklepów Media Markt. Czy Media Markt sprawdza BIK?

 

Czy Media Markt sprawdza BIK? 

Rejestr BIK (Biuro Informacji Kredytowej) zawiera szereg informacji na temat polskich konsumentów. Jeśli ktoś zwleka ze spłatą swoich zobowiązań finansowych, np. kredytu lub pożyczki w banku, jego dane prędzej czy później znajdą się w BIK. Niestety, niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, iż wpis do BIK oznacza, że w przyszłości utrudnione będzie nie tylko wnioskowanie o kolejny kredyt, ale również o raty w Media Markt. Wspomniana sieć sklepów weryfikuje wszystkich swoich potencjalnych klientów w tym rejestrze, ponieważ chce mieć pewność, iż spłacą oni raty za kupiony sprzęt elektroniczny we właściwym terminie. 

Jest jednak rozwiązanie. Jeśli czyjeś dane widnieją w BIK, powinien sięgnąć po chwilówki bez BIK. Ich atutem jest fakt, iż można się o nie ubiegać nawet mając zadłużenia odnotowane w BIK. Kwotę uzyskaną w ramach pożyczki bez BIK można później przeznaczyć na zakup dowolnych przedmiotów z oferty sklepu Media Markt. 


Przeczytaj również: Czy rejestracja w BIK jest bezpieczna?

Najpopularniejsze