Czy można samemu zgłosić się do Kruka - spłata długow

Czy można samemu zgłosić się do Kruka - spłata długow

Zadłużenia są bolączką ogromnej liczby Polaków. Statystyki pokazują, że na każdego Polaka przypada ponad 17 tysięcy złotych kredytu bądź pożyczki. Niestety, nie wszyscy potrafią spłacać swoje zaległości finansowe we właściwym terminie. Wierzyciele oddają sprawy do wyspecjalizowanych firm windykacyjnych zajmujących się profesjonalnym odzyskiwaniem długów. Jedną z nich jest KRUK. W niniejszym artykule doradzamy, czy można zgłosić się do KRUKA w sprawie polubownego rozwiązania sprawy i spłacenia długów w dogodnych ratach. 

Spis treści:

  1. KRUK - najważniejsze informacje o firmie windykacyjnej
  2. Czy można zgłosić się do KRUKA w sprawie spłaty długów?
  3. Zadłużenia - problem większości Polaków

 

KRUK - najważniejsze informacje o firmie windykacyjnej

KRUK zalicza się do grona najpopularniejszych firm windykacyjnych w Polsce. W chwili obecnej współpracuje ona z większością instytucji bankowych w naszym kraju. Do rozpoczęcia współpracy pomiędzy bankami a KRUKIEM dochodzi zazwyczaj wyjątkowo szybko, bo już na etapie wczesnej windykacji. Specjaliści rynku finansowego podkreślają, że usługi świadczone przez KRUK są wyjątkowo wysokiej jakości, dlatego z firmą na stałe współpracują nie tylko banki, ale także szereg firm telekomunikacyjnych, firm leasingowych czy pośredników kredytowych. 

Niestety, kontakt dłużnika z KRUKIEM nie wygląda już tak dobrze jak w przypadku wierzycieli. Często słyszy się, że wobec osób posiadających zadłużenia pracownicy firmy windykacyjnej KRUK stosują specjalne techniki, przez które dłużnik zgadza się na bardzo niekorzystne warunki spłaty. Dzieje się tak jednak zazwyczaj wtedy, gdy dany dług jest stosunkowo "nowy", a dodatkowo osoba posiadająca dług ma odpowiedni majątek, który pozwoli na sprawne przeprowadzenie przymusowej egzekucji. 

 

Czy można zgłosić się do KRUKA w sprawie spłaty długów?

Jak najbardziej! Im szybciej skontaktujemy się z konsultantami tej firmy windykacyjnej, tym szybciej uda nam się odzyskać płynność finansową. Najważniejsze jest to, aby dokładnie zapoznać się z treścią korespondencji przesłanej od KRUK. Tam znajdziemy szereg wyjątkowo przydatnych informacji, m.in. o przyczynie powstania zadłużenia, wysokości, terminie spłaty oraz dane kontaktowe do przedstawicieli KRUK. W liście od windykacji można również znaleźć numer sprawy, który będzie bardzo przydatny podczas rozmowy z doradcą. 

Im szybciej skontaktujemy się z pracownikiem KRUK, tym lepiej. Oczywiście, nie będzie to łatwe, jednak warto przełamać swój strach. Firma windykacyjna z pewnością doceni fakt, iż dłużnikowi zależy na jak najszybszej spłacie zobowiązania. W przypadku późnego kontaktu z wierzycielem zachodzi też ryzyko, że zostaniemy zapisani na czarnej liście rejestru dłużników bądź uruchomiona zostanie egzekucja komornicza

Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest wynegocjowanie takich warunków spłaty zadłużenia, które będą odpowiadały naszym możliwościom finansowym. Z pomocą doradcy z pewnością uda się znaleźć taki model spłaty zaległości, który będzie satysfakcjonował obie strony. 

 

Zadłużenia - problem większości Polaków

W długi można wpaść w stosunkowo krótkim czasie z wielu powodów. Finansowe tarapaty mogą wynikać z wielu niespodziewanych wydatków, np. związanych z awarią samochodu, zalaniem mieszkania czy nagłą chorobą. Bez względu na to, skąd mamy problem ze sporymi zadłużeniami, nie powinniśmy chować głowy w piasek, tylko stawić czoła wszystkim problemom. Problem zadłużeń dotyczy aż 23% Polaków, a na jednego Polaka przypada średnio aż 17 tysięcy długu. Są to ogólnodostępne statystyki prowadzone przez rzetelne firmy konsultingowe, dlatego ich wyniki są w pełni miarodajne. Oznacza to, że z zadłużeniami zmaga się naprawdę sporo naszych rodaków, dlatego nie jesteśmy jedyni. 

Jeśli niespłacone długi mamy już od jakiegoś czasu, prędzej czy później skontaktuje się z nami przedstawiciel wyspecjalizowanej firmy windykacyjnej, np. KRUK. Są one wynajmowane przez wierzycieli, którzy nie radzą sobie z wyegzekwowaniem należności od dłużników. Im dłużej będziemy zwlekać ze spłatą zadłużenia, tym gorsze będą tego konsekwencje w przyszłości. Odsetki od zaległości rosną z każdym dniem, dlatego im szybciej zaczniemy je spłacać, tym lepiej dla nas. Odzyskanie płynności finansowej jest znacznie prostsze niż może się to niektórym wydawać.

 

Źródło: 

  1. https://e-kruk.pl/

 

Najpopularniejsze