Czy zadłużenie u dwóch komorników da się skumulować?

Osoby zmagające się z rozmaitymi zadłużeniami często zadają sobie następujące pytanie: czy możliwe jest skumulowanie zadłużeń u dwóch różnych komorników oraz jak to zrobić, aby wszystkie należności spłacać tylko jednemu? W niniejszym krótkim poradniku postaramy się udzielić Państwu wszystkich najważniejszych informacji na temat kumulowania zadłużeń od kilku różnych komorników. 

Spis treści:
Czy da się skumulować zadłużenie u kilku komorników?
Skumulowanie zadłużeń u jednego komornika - czy to jest możliwe?
Pożyczka na dowód - również z komornikiem

Czy da się skumulować zadłużenie u kilku komorników?

Warto wiedzieć, że aktualnie obowiązujące przepisy polskiego prawa wskazują, że w przypadku, gdy komornicy zajęli to samo prawo majątkowe (na przykład rachunek bankowy bądź wynagrodzenie z pracy) bądź należącą do dłużnika rzecz (na przykład rower lub samochodów osobowy), to sprawa powinna być przekazywana wyłącznie jednemu komornikowi. W sposób jasny i konkretny wskazuje na to art. 773 Kodeksu Postępowania Cywilnego. W przepisach czytamy, że jako komornika właściwego do dalszego prowadzenia danej sprawy wskazywany powinien być każdorazowo ten komornik, na którego wskazuje Kodeks Postępowania Cywilnego. 

Musisz przeczytać: Konto zajęte przez komornika - co robić?
 

Skumulowanie zadłużeń u jednego komornika - czy to jest możliwe? 

Jeśli chcemy skumulować zadłużenia u jednego komornika, należy poinformować obu komorników o drugiej prowadzonej w tym samym czasie egzekucji. Jeśli będą to postępowania dotyczące tych samych przedmiotów i praw, na pewno uda się skumulować zadłużenia u jednego komornika. Z kolei gdy postępowania u komorników dotyczą zupełnie innych kwestii, wówczas skumulowanie ich u jednego komornika może być bardzo trudne. 

Przeczytaj także: Egzekucja komornicza - krok po kroku

Najpopularniejsze