Debet na koncie PKO BP

Debet na koncie PKO BP

Niespodzianki są nieodłącznym elementem naszego życia, nie zawsze są one jednak miłe i przyjemne, szczególnie, kiedy dotyczą nieplanowanych wydatków. Nie każdy ma oszczędności, które może przeznaczyć na usunięcie nagłej awarii auta, leczenie albo naprawę uszkodzonego przez nawałnicę ogrodowego płotu. W takiej sytuacji pomocny może okazać się limit odnawialny na koncie PKO BP lub debet na bankowym rachunku.
 

pkobp konto z debetem
Nazwa konta Konto za Zero     
Konto z debetem TAK
Maks. kwota debetu 10 000 zł
Opłata za konto 0 zł
Opłata za kartę 0 zł 
Opłata za bankomaty 0 zł
pkobp - załóż konto za zero z debetem


Spis treści:

  1. Debet na koncie PKO BP
  2. Jak działa debet na koncie PKO BP?
  3. Jak zawnioskować o debet na koncie PKO BP?
  4. Limit na koncie PKO BP - opłaty

 

Jak działa debet na koncie PKO BP?

Zapobiegliwi, którzy posiadają debet na koncie PKO BP, nie będą zaskoczeni nieplanowanymi wydatkami ani też wyprzedażowymi okazjami w sklepach. Kwota pieniędzy, jaka dostępna będzie w ramach debetu na koncie, ustalana jest indywidualnie, przy wzięciu pod uwagę średniej wysokości systematycznych wpływów na rachunek z trzech ostatnich miesięcy. Najistotniejsze są przychody uzyskiwane w tytułu wynagrodzenia o pracę, świadczenia rentowe, emerytalne oraz stypendialne, a także zasądzone alimenty. Należy pamiętać, że każdorazowy wpływ na konto bankowe, zaliczany będzie na poczet spłaty aktualnego salda debetowego. Nie ma znaczenia, na jakie cele wydatkowane zostaną przyznane w formie debetu środki finansowe, ważne jednak, że termin jego spłaty wynosi 30 dni od chwili skorzystania z produktu. Jeśli po wpływie na konto saldo będzie dodatnie bądź równe zero, istnieje opcja ponownego skorzystania z debetu.

Sprawdź rownież: W jakim banku konto

 

Jak zawnioskować o debet na koncie PKO BP?

Debet można uzyskać i później dowolnie nim dysponować na podstawie stosownego wniosku, jaki składa się bezpośrednio w placówce PKO BP, jak również za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO czy mobilnej aplikacji IKO. Uruchomienie usługi debetu jest banalnie proste! Po zalogowaniu się w iPKO, należy kliknąć w zakładkę "Kredyty", a następnie - "Dopuszczalne saldo debetowe". Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza wniosku, odznaczenie niezbędnych oświadczeń oraz zapoznanie się z treścią warunków korzystania z produktu. Po potwierdzeniu otrzymanego SMS-em kodu autoryzacyjnego - debet na koncie zostaje automatycznie uruchomiony.


Sprawdź Sesje przelewów przychodzących i wychodzących PKO BP

 

Limit na koncie PKO BP - opłaty

Środki w ramach debetu na koncie PKO BP, oprocentowane są według zmiennej stopy procentowej (stopa referencyjna NBP powiększona o 12 p.p.). Najważniejsze, że odsetki pobierane są jedynie od aktualnie wykorzystywanej kwoty debetu. Jednorazowa kwota za przyznanie debetu obowiązuje wyłącznie w przypadku "Konta bez granic" i wynosi tylko 5 złotych.

 

Źródło:

1. Opłaty związane z obsługą Debetu na koncie (PKO Konto za Zero -um. zaw. Od 01.10.2014r., PKO Konto bez Granic)
2. Opłaty związane z obsługą Debetu na koncie ( PKO Konto Rodzica, PKO Konto dla Młodych - um. zaw. od 10.01.2014r.)

Najpopularniejsze