Deutsche Bank Polska obniża marże kredytów mieszkaniowych

Deutsche Bank Polska obniżył marże dla osób zainteresowanych wzięciem kredytu mieszkaniowego w PLN. Do 31 grudnia 2015 br. obowiązują warunki promocyjne, które obejmują zwolnienie z opłaty inspekcyjnej w nieruchumości tuż przed udzieleniem kredytu.


Obniżone marże obowiązują dla nowych wniosków i są dostępne we wszystkich formach pakietów dostępnych w banku : Standardowego, Ubezpieczeniowego, Inwestycyjnego oraz Ubezpieczeniowo-Inwestycyjnego. Obniżka ta może wynieść (w zależności od kwoty kredytu, LVT oraz wybranej oferty) nawet 0,4 p.p. Tym samym minimalna dostępna już marża aktualnie wynosi 1,19% w przypadku pakietów ubezpieczeniowego, inwestycyjnego oraz ubezpieczeniowo-inwestycyjnego, natomiast w przypadku pakietu standardowego - 1,39%. 


Za udzielenie kredytu w pakietach ubezpieczeniowym, inwestycyjnym oraz ubezpieczeniowo-inwestycyjnym bank nie pobiera prowizji w wysokości 2% z tytułu udzielenia kredytu. Warto wspomnieć, że Bank uruchomił dla wszystkich pakietów opłatę za rozpatrzenie wniosku 4,000 zł, która ma zastosowanie tylko w stosunku do tych klientów którzy osatatecznie podpiszą umowę. Opłata ta pobierana jest z kwoty wypłacanego kredytu.

 

"Nasza strategia cenowa koncentruje się przede wszystkim na tworzeniu atrakcyjnych warunków dla Klientów zamożnych, którzy aktywnie i w szerszym zakresie korzystają z oferty Banku. Nie bez powodu najpopularniejszą ofertą wśród Klientów są Pakiety Ubezpieczeniowy i Inwestycyjny. W ich ramach Klienci mogą korzystać z bardzo niskiej marży, a także nie ponoszą kosztu prowizji z tytułu udzielenia kredytu. Nowa opłata za rozpatrzenie wniosku jest wprawdzie dodatkowym kosztem, jednak przy średniej kwocie udzielanego przez nas finansowania, która wynosi około 360 tys. zł, stanowi ona niemal dwukrotnie mniejsze obciążenie, niż miałoby to miejsce w przypadku standardowej prowizji za przyznanie kredytu. Warto podkreślić, że wraz z wprowadzeniem tej opłaty Bank jednocześnie znacząco obniżył marże dla wszystkich Pakietów, co sprawia, że nasi Klienci mogą korzystać z jednej z najatrakcyjniejszych obecnie ofert na rynku." - mówi Agnieszka Pilarek, Dyrektor Biura Bankowości Hipotecznej Deutsche Bank Polska.


Do końca roku trwa promocja dotycząca zniesienia opłaty za inspekcję nieruchomości przed udzieleniem pożyczki lub kredytu. Dotyczy ona wszystkich produktów Banku bez znaczenia w jakiej walucie, przy czym nie obejmuje wniosków do których wymagane jest dostarczenie operatu szacunkowego.

Sprawdź rownież:
Wybór polisy ubezpieczeniowej na życie
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Najpopularniejsze