Doradztwo kredytowe, czyli czym jest i na czym polega?

Doradztwo kredytowe, czyli czym jest i na czym polega?

Znalezienie atrakcyjnej oferty kredytu nie jest proste. Obecnie działa w Polsce tak wiele banków, że samodzielne porównanie rozmaitych ofert jest nie lada wyzwaniem. Niektórzy z powodu braku czasu, wiedzy lub doświadczenia, popełniają bardzo złe decyzje, przez co muszą spłacać kredyty z bardzo niekorzystnym dla siebie oprocentowaniem. Warto wiedzieć, że istnieje alternatywa, czyli doradztwo kredytowe. Tego rodzaju usługi świadczą wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, dzięki którym znalezienie atrakcyjnej oferty kredytu jest wyjątkowo proste. Sprawdź, jakie korzyści wiążą się ze skorzystaniem z usługi doradztwa kredytowego. 

Spis treści:

  1. Oferty doradztwa kredytowego - porównanie firm Expander i Open Finance
  2. Doradztwo kredytowe - na czym polega?
  3. Kto może być doradcą kredytowym?
  4. Doradztwo kredytowe online - czy warto?
  5. Kiedy opłaca się skorzystać z pomocy doradców kredytowych?

 

Oferty doradztwa kredytowego - porównanie firm Expander i Open Finance

expander
Doradztwo kredytowe Expander
Zakres oferowanego doradztwa finansowego Kredyty gotówkowe, Kredyty hipoteczne, Kredyty dla firm,Ubezpieczenia na życie, Ubezpieczenia wypadkowe, Ubezpieczenia OC i AC
Liczba ofert z banków do porównania 12
Doradztwo kredytowe online TAK
Opłaty za korzystanie z usługi doradztwa 0 zł
Doświadczenie na rynku usług finansowych Ponad 15-letnie
strona expander

 

Doradztwo kredytowe Open finance
Zakres oferowanego doradztwa finansowego Kredyty hipoteczne, Kredyty gotówkowe, Pożyczki hipoteczne, Kredyty konsolidacyjne, Kredyty refinansowe, Lokaty, Ubezpieczenia mieszkania i domu, Ubezpieczenia samochodu, Ubezpieczenia na życie, Ubezpieczenia firmy, Ubezpieczenia turystyczne
Liczba ofert z banków do porównania 9
Doradztwo kredytowe online TAK
Opłaty za korzystanie z usługi doradztwa 0 zł
Doświadczenie na rynku usług finansowych Ponad 20-letnie
strona expander

 

Doradztwo kredytowe - na czym polega?

Doradztwo kredytowe to jeden z dostępnych rodzajów doradztwa finansowego. Firmy oferujące tego rodzaju usługi pomagają klientom nie tylko w podejmowaniu decyzji o wyborze kredytu, ale także przy zakupie ubezpieczenia bądź zainwestowania swoich środków. Z racji tego, iż ofert produktów bankowych z roku na rok jest coraz więcej, popyt na usługi tego typu nieustannie rośnie. Zaletą skorzystania z usług doradztwa jest możliwość porównania i wybrania np. najtańszego kredytu gotówkowego w danym czasie.

Podstawowym celem doradztwa kredytowego jest przekazywanie klientom indywidualnym oraz biznesowym wartościowej wiedzy odnośnie kredytów, co powoduje, że podjęcie decyzji dla wnioskodawcy jest znacznie prostsze. Profesjonalne doradztwo kredytowe wyróżnia zapewnienie obiektywnej wiedzy na temat wielu obecnie oferowanych przez banki kredytów. Dzięki niemu klient ma możliwość skorzystania z takiej oferty, która w pełni będzie odpowiadała jego potrzebom, oczekiwaniom oraz możliwościom finansowym. 

 

Kto może być doradcą kredytowym?

Doradca finansowy musi posiadać wszechstronną wiedzę na temat doradztwa kredytowego. Co ważne, nie powinien on posiadać jakichkolwiek powiązań z konkretną instytucją finansową czy bankiem. Jeszcze kilkanaście lat temu doradcą kredytowym mógł być praktycznie każdy, jednak w 2017 roku wprowadzono poważne zmiany legislacyjne w tym zakresie. Uchwalono wtedy nową ustawę o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami, na mocy której doradcą kredytowym może być osoba, która otrzyma zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Ponadto, doradca kredytowy musi być zarejestrowany w specjalnym rejestrze doradców oraz uiszczać składkę. 

 

Doradztwo kredytowe online - czy warto?

Swobodny dostęp do internetu powoduje, że mamy możliwość korzystania z usług bez wychodzenia z domu. Nie inaczej jest w przypadku doradztwa kredytowego. Nie trzeba w ogóle wychodzić z domu, aby skorzystać z usług tego typu. Doradztwo kredytowe online to szeroka kategoria usług. Pionierami są tutaj dwie firmy: Expander oraz Open Finance. 

Usługi doradztwa kredytowego w internecie cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko z powodu szybkości, ale także ogromnego komfortu i nieocenionej wygody. Do uzyskania wartościowej porady kredytowej, nie trzeba wcale wychodzić z domu. Doradca, który połączy się z nami za pośrednictwem internetu, bez żadnego problemu udzieli nam odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Dzięki niemu w wyjątkowo krótkim czasie uda nam się znaleźć ofertę kredytu, który w pełni będzie odpowiadał naszym potrzebom. 

Musisz sprawdzić: Mało znane firmy udzielające chwilówki

Warto wiedzieć, że profesjonalny doradca kredytowy może znacząco usprawnić cały proces ubiegania się o kredyt, gdy planujemy złożyć wniosek o finansowanie z instytucji bankowej. W dzisiejszych czasach samodzielne porównywanie rozmaitych propozycji od banków jest niezwykle czasochłonne, dlatego pomoc doradcy kredytowego z firmy takiej jak Open Finance czy Expander może okazać się nieoceniona.

 

Kiedy opłaca się skorzystać z pomocy doradców kredytowych?

Na skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm oferujących doradztwo kredytowe powinny zdecydować się przede wszystkim te osoby, które nie posiadają szerokiej wiedzy dotyczącej funkcjonowania świata finansów. Takie osoby często nie wiedzą, ile powinno wynosić oprocentowanie kredytu, jak obliczyć całkowity koszt kredytu zobowiązania a także nie potrafią zweryfikować, jakie koszty będą wiązały się z brakiem terminowej spłaty kredytu czy pożyczki. 

Trzeba mieć świadomość, iż zaciągnięcie kredytu wiąże się z całą masą dodatkowych kosztów, takich jak opłata za rozpatrzenie wniosku, koszt wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia i wiele, wiele innych. Profesjonalny doradca kredytowy z Expander lub Open Finance pomoże nam znaleźć taki kredyt gotówkowy bądź hipoteczny, który w pełni będzie odpowiadał naszym potrzebom. 


Przeczytaj także: Jak zaciągnąć pożyczkę w firmie pozabankowej?

Najpopularniejsze