Dzień kobiet a portfel mężczyzny

Dzień kobiet a portfel mężczyzny

 

Kwiaty lub drobny upominek dla kobiety, a dla mężczyzny choć miły, to jednak kolejny wydatek. Mowa tutaj o obchodzonym w Polsce Dniu Kobiet. Według Barometru Providenta aż 75% polskich mężczyzn planuje świętować tegoroczny Dzień Kobiet. 

 

W tym wyjątkowym dniu mówimy o kobietach, obdarowujemy je kwiatami i drobnymi upominkami, prawimy komplementy. Nie zapominajmy jednak że jest to także kolejna okazja do wydawania pieniędzy - głównie przez polskich mężczyzn. Jak wynika z Barometru Providenta, cyklicznego badania Polaków, aż 84% panów którzy zamierzają świętować Dzień Kobiet będzie sięgało po portfel. 

 

Według badania, średnio każdy mężczyzna w tym dniu wyjmie z porfela 60 zł. Wysokość wydatku na upominek lub kwiaty wiąże się jednak z wiekiem. Najhojniejsi są młodzi mężczyźni w wieku 25-39 lat, którzy zadeklarowali średni wydatek 81 zł. Natomiast starsi panowie, powyżej 59 roku życia wydadzą średnio ok. 30 zł. 

 

Około 60% mężczyzn kupi kwiaty, 20% postara się o prezent a 5% poświęci swój czas wolny żeby partnerka lub żona mogła spędzić ten dzień według własnych upodobań. Zorganizowanie przyjęcia lub spotkania zadeklarowało 3% mężczyzn. 

 

Karolina Łuczak, Kierownik ds. Komunikacji w Provident Polska - "Młodzi mężczyźni wydają najwięcej, bo prawdopodobnie chcą zaimponować swoim partnerkom.Lubimy być obdarowywane, ale w tym dniu wystarczy mały gest w postaci kwiatka lub drobnego upominku. Tym bardziej, że mężczyźni nie tak dawno wykosztowali się już na Walentynki"

 

Około 20% badanych nie zamierza świętować w ogóle. Ponad połowa z tej grupy bo aż 56% przyznaje że nie ma z kim, 19% nie uznaje tego święta, 10% deklaruje że nie stać ich na żaden prezent lub upominek, natomiast 6% nie potrzebuje specjalnego dnia i powodu do obdarowywania swojej partnerki, bo jak twierdzi, robi to na co dzień.

 

Z okazji Dnia Kobiet, Provident przeprowadził również badanie z jakiego aspektu swojego życia kobiety są najbardziej zadowolone i dumne. Według tego badania, aż 54% badanych Pań zadowolonych jest ze swojego życia rodzinnego, 17% z rozwoju osobistego, 7% z życia zawodowego, 10% przyznaje że z niczego nie jest dumna i zadowolona, natomiast kolejnym 10% ciężko określić, który z tych aspektów jest powodem do dumy. 

 

Opinia Provident

„Barometr Providenta” to cykliczne badanie Polaków, które pozwala na lepsze zrozumienie zachowań i decyzji finansowych konsumentów. Badanie zrealizował PBS w dniach 19-21.02.2016 r. na ogólnopolskiej próbie n=1000 Polaków w wieku 15+. 

Najpopularniejsze