Finansowo.pl - Pieniądze, Forum, Opinie

Finansowo.pl - Pieniądze, Forum, Opinie

 

Po serwisie kokos.pl nadszedł czas na kolejny serwis umożliwiający pożyczki społecznościowe, tzw. socjal landing, mianowicie serwis Finansowo.pl. Postanowiliśy nieco się przyjrzeć temu serwisowi, jaki są jego zalety a być może jakie wady. Zapraszamy

 

Finansowo.pl - Pieniądze nie z banku czy insytucji.

 

Tak samo jak w przypadku serwisu kokos.pl, tak również na serwisie Finansowo.pl nie pożyczamy pieniędzy od banku czy instytucji finansowej, jednak od prywatnych osób za pośrednictwem internetu. Podczas rejestracji mamy możliwość wyboru pomiędzy kontem pożyczkobiorcy, a pożyczkodawcy (inwestora). Po zakończeniu procesu rejestracji w przypadku pożyczkobiorcy, będziemy musieli wypełnić kilka kroków, aby zweryfikować nasze konto - m. in. podać numer PESEL, zweryfikować adres zamieszkania czy konto w banku. Dodatkowo, aby podnieść naszą wiarygonośc (rating) możemy zweryfikować takie dane jak wpływy od pracodawcy czy miejsce pracy.

 

Kiedy już pomyślnie przejdziemy naszą weryfikację, musimy złożyć wniosek pożyczkowy - i tutaj odpowiednio wypełniamy pola z kwotą pożyczki, jaki czas chcemy mieć na jej spłatę, czyli nic innego jak ogólne warunki pożyczki. Dodatkowo, aby zachęcić pożyczkodawcę ustalamy kwotę premii i wynagrodzenie dla inwestora. Jeśli nam się poszczęści, zwróci on uwagę na nasz wniosek i wtedy dopełnimy wszelkich innych formalności. Umowa o pożyczkę jest wypełniana automatycznie, w pliku .pdf i dostępna jest całodobowo.

 

W przypadku inwestora, konieczne jest podanie numeru PESEL i weryfikacja rachunku bankowego. Jeśli zdecydujemy się pożyczać pieniądze innym ludziom, warto zwrócić uwagę na informacje o danej osobie na jej profilu - czy terminowo spłacała poprzednie zobowiązania, jakich weryfikacji dokonała na koncie (czy ma zweryfikowane dochody, miejsce pracy). Choć ryzyko pożyczania pieniędzy innym ludziom za pośrednictwem serwisu Finansowo.pl jest relatywnie niskie, tak jednak nie można powiedzieć że nie istnieje. W przypadku nie spłaty pożyczki, posiadamy wszelkie niezbędne dokumenty aby udać się z nimi do windykacji czy złożyć pozew do sądu o egzekucję komorniczą.

REJESTRACJA KONTA W FINANSOWO.PL

 

Finansowo.pl - Forum

 

Wygląd strony przypomina większość for które spotykamy codziennie w internecie. Do obsługi posiadamy filtry, dzięki którym możemy wybrać jakim osobom chcielibyśmy pożyczyć pieniadze. Możemy wybrać kwotę pożyczki, na jaki okres będzie udzielona, czy ma być to pożyczka ratalna czy z bonusem, czy pożyczkobiorca ma spłacone wszelkie zobowiązania i wiele innych. U góry listy, na której znajdują się wnioski (również w rogu każdego profilu użytkownika) widzimy litery o różnych kolorach - kolejno od litery A (jasno zielonej) po literę F (szarę) - jest to rating pożyczkobiorców, gdzie A oczywiście oznacza jak najlepszą ocenę i zweryfikowanie profilu, a F analogicznie najgorszą. Jeśli już wybierzemy osobę, której chcielibyśmy pożyczyć pieniadze - otwiera nam się okno w której wybieramy kwotę inwestycji (oczywiście nie musimy inwestować całej kwoty), tj. w przypadku gdy osoba chce pożyczyć 2000 zł, możemy zainwestować np. 500 zł. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ w przypadku gdy potrzebna jest większa kwota - może na nią 'zrzucić' się kilka osób z serwisu. Po przelaniu kwoty pozostaje jedynie kontakt z pożyczkobiorcą lub inwestorem i ustalenie ew. innych warunków nie będących w umowie (jak np. numer telefonu, jeżeli ktoś potrzebuje).

 

Finansowo.pl - Opinie

 

W całym internecie można znaleźć masę opinii na temat serwisu Finansowo.pl - tak samo zadowolonych pożyczkobiorców, czy inwestorów, jak równiez tych niezadowolonych. Każda osoba jest inna, jak również każda pożyczka jest indywidualna. Choć ryzyko pożyczania w serwisie jest niskie, to jednak istnieje - warto zatem zapoznać się z opiniami zanim przystąpimy do inwestycji naszych środków.

Zarejestruj się i weź pierwszą pożyczkę!