Firma windykacyjna RAPORT - opinie

Firma windykacyjna RAPORT - opinie

Niespłacone długi często prowadzą do wstydu oraz wielu sytuacji stresowych. Dłużnicy powinni pamiętać o tym, że najlepszym rozwiązaniem w przypadku opóźnień w spłacie jest podjęcie współpracy z wierzycielem. Jeżeli o tym zapomnimy, wierzyciel szybko przekaże sprawę do firmy windykacyjnej. Tego typu podmioty nie mają zbyt dobrej opinii. W internecie jest cała masa wpisów dotyczących firmy windykacyjnej Raport. Forumowicze podkreślają, że firma Raport domaga się spłaty długu, który tak naprawdę jest przedawniony. Dodatkowo, na porządku dziennym są groźby oddania sprawy do sądu czy przeprowadzenia windykacji terenowej. Jak poradzić sobie z przedstawicielami firmy windykacyjnej Raport? 
 

Jak poradzić sobie z windykatorami z firmy Raport?

Przedstawiciele firmy windykacyjnej Raport w rozmowach z dłużnikami "nie dają dojść drugiej stronie do głosu oraz wykazują się ogromnym brakiem empatii" - tego rodzaju stwierdzenia znajdziemy na popularnych forach dla osób zadłużonych. Sporo osób podkreśla również, że Raport zmusza ich do spłacania zobowiązań, które w istocie już dawno się przedawniły. 

Statystyki pokazują, że średnio aż połowa wierzytelności dochodzonych przez firmy windykacyjne jest tak naprawdę przedawniona. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, czym dokładne jest przedawnienie długu. Nie wszyscy również wiedzą, w jaki sposób należy podnieść zarzut przedawnienia, przez co sporo wierzytelności przedawnionych jest spłacanych. Stanowczo zachęcamy do tego, aby dokładnie sprawdzić, czy zaległości finansowe, które chce wyegzekwować od nas firma windykacyjna Raport, nie są przypadkiem przedawnione. Przedawnionych długów absolutnie nie trzeba spłacać.

Co trzeba zrobić, aby nie musieć spłacać przedawnionych długów oraz zatrzymać wszelkie działania windykacyjne podejmowane przez firmę windykacyjną Raport? Do firmy należy przesłać pismo, w którym powołamy się na zarzut przedawnienia roszczenia. Oprócz tego, pismo powinno również zawierać żądanie zaprzestania podejmowania jakichkolwiek działań windykacyjnych. Wspomniane żądanie najlepiej jest poprzeć groźbą konsekwencji prawnych. 

Przeczytaj także:

Najpopularniejsze