Google umożliwi otwarcie konta bankowego w Google Pay

Wielcy technologiczni potentaci tacy jak Aple, Facebook, a teraz również Google nie uznają żadnych granic w swojej technologicznej branży. Chcą być obecni w każdym możliwym aspekcie ludzkiego życia. Jednym z takich aspektów jest właśnie bankowość. Google przy współpracy z Citi oraz Unią Kredytową Stanford stworzył rachunki bankowe, które będzie proponować swoim klientom. Nowa usługa Google'a zostanie wprowadzona już początkiem roku w USA.
 

Konto bankowe w popularnym Google

W Wall Street Journal można znaleźć informację, iż Google idzie w ślady innych technologicznych potentatów takich jak Aple oraz Facebook i zamierza od 2020 roku rozszerzyć zakres swoich usług o usługi bankowe. Początkiem 2020 roku Google ma realizować projekt Cache czyli oferowanie indywidualnego rachunku bankowego w ramach Google Play. Za obsługę rachunku bankowego w ramach Google Play w USA będzie odpowiedzialny bank z Citigroup oraz Standford Federal Credit Union.

Google na razie będzie oferowało indywidualne konto bankowe tylko swoim amerykańskim klientom. Jednak nie wykluczone jest, iż dostęp do własnego konta bankowego w ramach usług Google otrzymają w późniejszym czasie również klienci innych krajów. 
 

Wszystkowiedzący "wujek Google"

Google poprzez rozszerzenie pakietu swoich usług o konto bankowe idzie w ślady innych amerykańskich firm. Apple wprowadziła własną kartę kredytową, natomiast Facebook zadeklarował otwarcie Facebook Pay. 

Poprzez stworzenie indywidualnego konta bankowego Google otrzyma dostęp do tzw. danych wrażliwych- czyli nie tylko informacji o dochodach, lecz również o wydatkach swoich klientów.
Dostęp Google'a do danych wrażliwych budzi bardzo wiele kontrowersji. Choć sami właściciele firmy zapewniają nie tylko o bezpieczeństwie danych, lecz również o braku udostępnienia ich osobą trzecim.

 

Fintech jako efekt postępu technologicznego?

Eksperci już jakiś czas temu prognozowali wejście wielkich mocarzy technologicznych na rynek usług finansowych oraz duże zagrożenie dla tradycyjnych banków. Na razie jednak Apple oraz Google ściśle współpracują z branżą bankową przy wprowadzaniu swoich produktów finansowych. Jednak czy w przyszłość banki nadal będą potrzebne wielkim technologicznym mocarzom?   

Coraz więcej osób przeraża pojawiający się trend pośród firm technologicznych. Trend ten przypomina coraz bardziej antyutopijną korporację, która posiada dostęp do każdego aspektu życia swoich pracowników. 

Najpopularniejsze