Grupowe ubezpieczenie od Signal Iduna i Aegon

Signal Iduna oraz Aegon wprowadziły wspólną ofertę ubezpieczenia grupowego "Razem w Przyszłość". Stworzony przez obie firmy produkt to efekt umowy koasekuracyjnej, którą podpisali przedstawiciele obu towarzystw. Koasekuracja oznacza, że obie firmy postanowiły podzielić się swoim doświadczeniem oraz razem będą obsługiwać swoich klientów na bardzo wysokim, światowym poziomie. 
 

Oferta ubezpieczenia grupowego od Aegon i Signal Iduna 

Oferta ubezpieczenia grupowego od Aegon i Signal Iduna obejmuje m.in.: 

  • Usługi assistance dedykowane osobom ubezpieczonym - mowa tutaj o wizytach domowych lekarzy bądź pielęgniarek, pomocy psychologa, specjalistycznych konsultacjach medycznych a także kosztach rehabilitacji czy transportu medycznego. 
  • 55 poważnych zachorowań składających się na ubezpieczenie chorobowe, takich jak np. udar, nowotwór (także niezłośliwy, co jest unikatowe na polskim rynku) czy zawał.
  • 73 umowy dodatkowe - mogą one zapewniać ochronę w rozmaitych okolicznościach zarówno w życiu prywatnym jak i w trakcie pracy. Ubezpieczenie może być wypłacone z powodu wypadków komunikacyjnych, lotniczych a nawet będących skutkiem uprawnia niebezpiecznej dyscypliny sportowej. 
  • 8 specjalistycznych procedur medycznych - chodzi tutaj o procedury takie jak operacja wszczepienia rozrusznika serca, radioterapia czy chemioterapia.

 

Grupowe ubezpieczenie od Aegon i Signal Iduna 

Współpraca między Aegon oraz Signal Iduna została ogłoszona w lutym 2020 roku. Jest to pierwsza na polskim rynku ubezpieczeń grupowych na życie tego typu współpraca. Adam Malinowski, wiceprezes Signal Iduna Polska w komunikacie przesłanym do mediów napisał: "Jestem usatysfakcjonowany, że współpraca pomiędzy naszymi dwoma firmami sprawiła, że połączyliśmy swoje doświadczenia, relacje oraz innowacyjności. Efektem naszej synergii jest niezwykle interesująca, w pełni nowoczesna oferta, która odpowiada na potrzeby i oczekiwania klientów". 

Z kolei Jan Zimowicz, członek zarządu Aegon Polska, zwrócił uwagę na to, że obie firmy zdecydowały się na współpracę z powodu "silnej konkurencji w tym segmencie rynku". Podjęcie kooperacji spowodowało według jego opinii, że możliwe było "przygotowanie oraz zaproponowanie w krótkim czasie klientom oraz partnerom oferty wyróżniającej się nie tylko w zakresie ubezpieczenia ale także funkcjonalnych i intuicyjnych systemów obsługi". 

To, co wyróżnia ubezpieczenie od Aegon i Signal Iduna  to fakt, iż posiada ono niezwykle szeroki wachlarz objętych nim zdarzeń. Każdorazowo zakres ubezpieczenia a także wysokości sum ubezpieczenia określane są między ubezpieczającym a ubezpieczycielem w sposób indywidualny. Oferta charakteryzuje się tym, że każdy z pracodawców przystępujących do ubezpieczenia może dowolnie dopasowywać je do aktualnych potrzeb swoich pracowników. 
 

Nowoczesne narzędzia do obsługi ubezpieczenia - zero papierowych formalności 

Aegon i Signal Iduna chwalą się, że stworzone przez nich ubezpieczenie grupowe posiada szereg nowoczesnych i w pełni funkcjonalnych narzędzi służących do ich obsługi. W sposób znaczący mają one ułatwić pracę zarówno osobom odpowiedzialnym za wdrożenie ubezpieczenia w danym zakładzie pracy jak i ubezpieczonym pracownikom. Procedury wdrażania ubezpieczenia zostały skonstruowane w taki sposób, aby obieg papierowej dokumentacji został ograniczony do absolutnego minimum. Zbieranie deklaracji, wdrażanie programu ubezpieczenia oraz obsługa i wypłata świadczeń może odbywać się w trybie zdalnym. 

Najpopularniejsze