Idea Bank debet dla firm

Idea Bank posiada specjalną ofertę dla przedsiębiorców: Konto Firma + z atrakcyjnym debetem. O debet dla przedsiębiorców w ramach konta firmowego od Idea Banku można ubiegać się na wyjątkowo korzystnych warunkach. Sprawdź, co oferuje konto firmowe z debetem od Idea Bank. 
 

Idea Bank debet dla firm - FIRMA+

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość polskich przedsiębiorców z różnych względów musi posiadać firmowy rachunek dla prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Decyzję o założeniu rachunku firmowego warto dość dokładnie przemyśleć, ponieważ konto firmowe powinno zapewniać jak najwięcej możliwości. Jeden z najlepszych rachunków firmowych na rynku oferuje Idea Bank. Konto Firma + od tej popularnej instytucji bankowej jest naprawdę ciekawą propozycją. Jego ogromną zaletą jest fakt, iż posiadacz takiego rachunku może ubiegać się o otrzymanie debetu w kwocie do 5000 złotych już od pierwszego dnia założenia konta.

idea bank - debet dla firm - konto firma+
Nazwa konta Firma+
Debet na koncie firmowym TAK
Maks. kwota debetu 100 000 zł
Debet od 1 dnia 5 000 zł
Opłata za konto 0 zł 
Opłata za kartę 0 zł
Opłata za bankomaty 0 zł 
idea bank - debet dla firm


Spis treści:

 1. Idea Bank debet dla firm - FIRMA+
 2. Idea Bank debet dla firm - informacje
 3. Opłaty za Konto Firma+ Idea Bank
 4. Karta debetowa do konta firmowego Idea Bank
 5. Jak otworzyć konto firmowe z debetem na start od Idea Bank?


Możliwość wnioskowania o debet na dogodnych warunkach to nie jedyny atut, który wyróżnia konto Firma + od Idea Bank. Warto wiedzieć, że jest to konto bezpłatne - osoba prowadząca działalność gospodarczą nie będzie musiała ponosić żadnych miesięcznych opłat z tytułu prowadzenia swojego rachunku. To dość istotna informacja, ponieważ przeglądając oferty rachunków firmowych zazwyczaj można zauważyć, że pozostałe banki ustalają dość wysokie opłaty roczne z tytułu użytkowania rachunku firmowego, które niekiedy oscylują w granicach nawet kilkuset złotych rocznie. 

 

Idea Bank debet dla firm - informacje

Wspomniane konto z debetem od Idea Banku jest naprawdę wyjątkowo atrakcyjne, ponieważ opłata za prowadzenie konta wynosi okrągłe 0 złotych. Posiadacz firmowego rachunku w Idea Banku nie musi zatem obawiać się, że opłaty związane z używaniem tego konta będą dużym wydatkiem. Wykorzystując konto firmowe od Idea Banku można również całkiem za darmo realizować przelewy przez internet. 

Jakie są dokładne warunki debetu dla firm w Idea Banku? Wysokość debetu może wynieść maksymalnie 5000 złotych. Aby móc uzyskać debet dla firm w Idea Banku, nie trzeba przedstawiać żadnych dokumentów finansowych ani zaświadczeń z Urzędu Skarbowego bądź Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Pierwsze trzy miesiące korzystania z debetu na koncie firmowym są bezpłatne
 - nie trzeba wówczas płacić jakichkolwiek prowizji z tytułu udzielenia debetu. Po upływie trzech miesięcy przez kolejne dziewięć miesięcy można zostać zwolnionym z prowizji pod warunkiem, że będziemy korzystali z rachunku firmowego w sposób aktywny. Co to oznacza? Że obroty na koncie firmowym muszą być takie same jak wysokość przyznanego nam przez bank debetu. Oznacza to, że 5 tysięcy złotych debetu od Idea Banku można mieć do swojej dyspozycji przez cały rok. 
 

Opłaty za Konto Firma+ Idea Bank

Za otwarcie jak i prowadzenie rachunku Firma + jego posiadacz nie musi płacić ani grosza przez pierwsze 24 miesiące. Aby móc uzyskać zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta, trzeba mieć aktywną kartę debetową oraz wykonać minimum jeden przelew do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w miesiącu. 

Oto, jak przedstawiają się pozostałe koszty związane z kontem firmowym Firma + w Idea Banku:

 • bezwarunkowo darmowe pięć wypłat w miesiącu w bankomatach oraz wpłaty przy pomocy wskazanych na stronie internetowej banku wpłatomatów, 
 • darmowa realizacja przelewów wewnętrznych oraz internetowych przelewów do wszystkich banków, 
 • darmowa realizacja poleceń zapłaty oraz zleceń stałych, 
 • darmowe przelewy międzynarodowe typu SEPA, 
 • darmowe przelewy do Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, 
 • brak opłat za użytkowanie karty debetowej (warunek: wykonanie transakcji w jednym miesiącu na kwotę minimum 400 złotych), klienci niespełniający tych warunków płacą 8 złotych miesięcznie, 
 • darmowe wpłaty gotówki we wpłatomatach (maksymalnie 100 000 złotych miesięcznie).

 

Karta debetowa do konta firmowego Idea Bank 

Posiadacze konta firmowego w Idea Bank Firma + otrzymują kartę debetową MasterCard, która posiada funkcję płatności zbliżeniowych typu PayPass. Za wypłacanie gotówki kartą w bankomacie bezwarunkowo nie płaci się ani grosza, jednak w przypadku wypłat poza granicami Polski opłata wynosi 2% od kwoty realizowanej transakcji (nie mniej niż 10 złotych). Za wydanie karty płatniczej do konta firmowego Idea Bank nie pobiera żadnych opłat. 

Aby być zwolnionym z opłaty za kartę debetową do konta firmowego, należy w jednym miesiącu kalendarzowym zrealizować płatności bezgotówkowe na kwotę minimum 400 złotych. W innym wypadku opłata za użytkowanie karty debetowej wyniesie 8 złotych miesięcznie. 

 

Jak otworzyć konto firmowe z debetem na start od Idea Bank?

Idea Bank daje bardzo wiele sposobów na założenie rachunku firmowego z debetem na startZdecydowanie najlepszym i najprostszym sposobem jest złożenie wniosku za pośrednictwem naszego portalu. Po złożeniu wniosku na adres wskazany przez klienta przyjedzie kurier z umową oraz kartą do konta. Założenie konta firmowego z debetem od Idea Bank jest naprawdę niezwykle proste. 

Wystarczy, że złożymy wniosek korzystając z tego linku, a później podpiszemy umowę w placówce banku, w firmie lub pod innym wskazanym przez nas adresem. Kurier z umową rachunku firmowego dociera naprawdę szybko, dlatego wszystkimi funkcjonalnościami oferowanymi przez to konto, np. debetem na start, można cieszyć się po upływie krótkiego czasu. Zachęcamy jednak do tego, aby zawsze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy dokładnie zapoznać się z jej zapisami, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zadzwonić na infolinię banku i dowiedzieć się wszystkiego. 

 

Źródło:

Najpopularniejsze