Ile banknotów można włożyć do wpłatomatu ? Wpłata gotówki w bankomacie

Na ekranie wpłatomatu, powinna znaleźć się informacja o liczbie i nominale jakie przyjmie dany bankomat. Najbezpieczniej będzie włożyć maksymalną ilość banknotów wpłacanych do wpłatomatu.

Ze względu na otaczający nas "okrutny" świat i chęć szybkiego wzbogacenia się przez innych, musimy uważać kto czai się za naszymi plecami. W każdej chwili, może dojść do kradzieży naszych pieniędzy, dlatego starajmy się unikać wpłatomatów w centrach handlowych. Najlepiej użyć takich, które znajdują się w placówkach banków lub wpłacajmy pieniądze bezpośrednio w instytucji bankowej.
 

wplatomaty

 

Limit banknotów ile można włożyć do wpłatomatu?

 

Limit banknotów jakie możemy włożyć do wpłatomatu, zależy w głównej mierze od generacji jego, czym urządzenie jest nowsze, tym umożliwia wprowadzenia większej ilości gotówki do środka maszyny.

Każdy z nas na pewno korzystał z najbardziej popularnego bankomat/wpłatomatu - Euronet. 
Umożliwia on najczęściej wpłatę do 50 banknotów, lecz znajdują się urządzenia, które przyjmują nawet do 300 sztuk.
Dla porównania ​Sieć Planet Cash w swoich wpłatomatach umozliwia jednorazową wpłatę do 200 banknotów. 

Do bankomatów BZWBK (obecnie Santander) wpłacimy 50 szt.
Najmniej banknotów jednorazowo wprowadzimy do urządzeń Millennium czyli 40 sztuk.

Natomiast w najstarszym Polskim Banku tzw. PKO Banku Polska możemy wprowadzić od 40 do 300 banknotów jednorazowo, w zależności od rodzaju maszyny.

Jeśli jestes klientem banku mBank, najczęściej dokonasz depozytu 50 sztuk, choć mBank chwali się, że niektóre ich urządzenia są w stanie przyjąć 300 banknotów.


Banki na literę C:
Credit Agricole, max ilość banknotów : 45
Citi Handlowy, limit banknotów wynosi 50 szt.

 


Jak korzystać z wpłatomatu
 

Wpłaty na swoje konto możesz dokonać za pośrednictwem :
- KARTY
- BLIK

Banknoty powinieneś ułożyć równo, w jedną stronę. Jeśli Twoje banknoty są wygięte, wyprostuj je. Do urządzenia możesz włożyć gotówkę nominałami pomieszanymi, nie muszą być posortowane.
 

Proces wpłaty pieniędzy do wpłatomatu :

1. Włóż kartę do wpłatomatu i zatwierdź ją swoim kodem PIN.

2. Wybierz na ekranie wpłata/zasilenie na konto bankowe i włóż nie więcej jak 50 banknotów (po włożeniu gotówki do środka pokrywa zamknie się. 

3. Jeśli nie otrzymałeś uszkodzonych lub nierozpoznanych banknotów od maszyny, pojawi się informacja o liczbie i nominale przyjętych banknotów. Zatwierdź kwotę lub dodaj kolejne banknoty - jeśli chcesz zasilić swój rachunek większą ilościa pieniędzy.

 

Najpopularniejsze