Ile kosztuje wyprawka szkolna?

Ile kosztuje wyprawka szkolna?

 

Ile kosztuje wyprawka szkolna?


Sondaże dotyczące tego ile rodzice wydają na wyprawkę szkolną swoich dzieci, bywają dość zaskakujące. Większość rodziców musi bowiem wydać ponad tysiąc złotych, by przygotować swoje dzieci na nadchodzący rok szkolny. Czy te kwoty mają przełożenie na rzeczywistość?

 

Co kupujemy na wyprawkę dla naszych dzieci?
 

Rodzice muszą mierzyć się z tak wysokimi wydatkami, które obejmują oczywiście wiele elementów przeciętnej wyprawki dla dziecka. Dużo pieniędzy każdego roku, rodzice przeznaczają na książki dla swoich dzieci. Choć jest to wydatek, który można nieco zminimalizować, przykładowo kupując książki od rok starszych uczniów, nie zawsze jest to możliwe. Wiele podręczników każdego roku się zmienia co sprawia, że rodzice muszą kupować nowe, które mają dość wysokie ceny.
 

Na kwotę wyprawki szkolnej składają się również plecaki, kosztujące średnio około sto złotych. Dużym wydatkiem jest również transport dziecka do szkoły. Bilety sieciowe na komunikację miejską, pochłaniają czasem nawet ponad sto złotych.
 

Najwięcej rodziców kosztują jednak przede wszystkim ubrania. Dzieci każdego roku potrzebują nowych, ze względu na szybki wzrost. Trzeba zatem liczyć się z kupnem nowych butów, kurtki, bluz czy też stroju na wychowanie fizyczne. Rodzice przeznaczają na ciuchy ogromne kwoty, by w pełni wyposażyć szafę swojego dziecka.
 

Dużo pieniędzy, choć może się nie wydawać, kosztują także przybory szkolne i różne akcesoria. Bardzo drogie są przykładowo zeszyty w twardej oprawie, które kosztują około pięć złotych za sztukę. W szkole natomiast potrzebnych jest ich zazwyczaj kilkanaście, co tworzy ostatecznie sporą sumę. Rodzice młodszych dzieci w wyprawce muszą uwzględnić również farby, pisaki, flamastry, bloki techniczne oraz rysunkowe czy też wycinanki. Natomiast w przypadku starszych rzeczy dochodzą takie rzeczy jak cyrkle, zestawy z linijką, porządne nożyczki, kalkulatory do wykonywania zadań na lekcjach matematyki. Wielu rodziców stara się w wyprawce zakupić taką ilość rzeczy, która wystarczy dziecku już na cały rok szkolny.
 

Przeczytaj u nas rownież:
Konto bankowe dla dziecka
Przypomnienie hasła do banku


Najpopularniejsze