ING Bank Śląski sesje przelewów przychodzących i wychodzących

Posiadasz konto w ING Banku i oczekujesz na przelew? A może chcesz sprawdzić, o której godzinie przelew zostanie zaksięgowany z konta w tym banku. Sprawdź harmonogram sesji przychodzących i wychodzących ELIXIR dla ING Bank Śląski.
 

ING Sesje przychodzące i wychodzące - harmonogram ELIXIR 

ing bank - sesje
Numer sesji Sesje przychodzące ING Sesje wychodzące ING
Pierwsza sesja 11:00 08:10
Druga sesja 15:00 11:30
Trzecia sesja  17:30 14:30

 

Sesje przychodzące ING Bank Śląski

Zgodnie z harmonogramem sesji przychodzących Elixir w ING Banku Śląskim, pieniądze zaksięguje się na koncie ING Banku w następujących godzinach w dni robocze:

  • 11:00 - I sesja przychodząca, pieniądze trafiają na rachunek prowadzony w ING Banku Śląskim około godziny 11:00.
  • 15:00 - II sesja przychodząca, pieniądze trafiają na rachunek prowadzony w ING Banku Śląskim około godziny 15:00.
  • 17:30 - III sesja przychodząca, pieniądze trafiają na rachunek prowadzony w ING Banku Śląskim około godziny 17:30.

 

Sesje wychodzące ING Bank Śląski

Zgodnie z harmonogramem sesji wychodzących Elixir w ING Banku Śląskim, przelew z ING Banku zostanie wysłany w następujących godzinach w dni robocze:

  • 08:10 - I sesja wychodząca,  dyspozycja realizacji przelewu musi być przeprowadzana najpóźniej do godziny 08:10.
  • 11:30 - II sesja wychodząca, dyspozycja realizacji przelewu musi być przeprowadzona najpóźniej do godziny 11:30.
  • 14:30 - III sesja wychodząca, dyspozycja realizacji przelewu musi być przeprowadzona najpóźniej do godziny 14:30.

 

Kiedy dojdzie przelew w ING Banku Śląskim?

Kiedy pojawi się przelew na koncie prowadzonym w ING Banku Śląskim? Tego typu pytania zadaje sobie sporo klientów ING Banku Śląskiego. Na godziny księgowania przelewów przychodzących i wychodzących ogromny wpływ ma system Elixir. Jest to specjalny system służący do realizowania przelewów międzybankowych. Każdy bank posiada trochę inny godziny księgowania sesji przychodzących i wychodzących Elixir. Jeśli chcemy dowiedzieć się, kiedy dojdzie przelew w ING Banku Śląskim, warto również sprawdzić sesje Elixir w banku nadawcy. Poniżej prezentujemy dokładne godziny realizowania sesji przychodzących oraz sesji wychodzących w ING Banku Śląskim. 

 

Sesje ING Bank Śląski

Sesje oznaczają godziny, w których pieniądze trafiają na konto bądź są wysyłane z konta prowadzonego w ING Banku Śląskim. Oto dwa podstawowe rodzaje sesji Elixir:

  • sesje przychodzące ING Bank Śląski - jest to oznaczenie godzin, w których środki finansowe trafiają na rachunek bankowy prowadzony w ING Banku Śląskim,
  • sesje wychodzące ING Bank Śląski - jest to oznaczenie godzin, w których środki finansowe są wysyłane z rachunku bankowego prowadzonego w ING Banku Śląskim na konto prowadzone w innym banku.

Dokładne godziny realizowania przelewów w ING Banku Śląskim zależą oczywiście od systemu ELIXIR. Jest to System Elektronicznej Izby Rozliczeniowej, który służy do przeprowadzania rozliczeń międzybankowych. Dzięki niemu przelewanie pieniędzy pomiędzy osobami indywidualnymi, firmami bądź instytucjami publicznymi jest znacznie ułatwione.  Zdecydowanie najistotniejsza jest godzina, w której klient wysłał dany przelew. Sesje Elixir są realizowane wyłącznie w dni robocze, jednak przelewy mogą być w systemie rejestrowane przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Trzecia sesja nie jest realizowana wyłącznie 24 i 31 grudnia. Każdy bank, tak samo ING Bank Śląski posiada własny harmonogram realizowania sesji przychodzących i wychodzących. 

 

ING Bank Śląski - najważniejsze informacje

ING Bank Śląski to instytucja, która powstała w 1988 jako Bank Śląski, który wyodrębniono z Narodowego Banku Polskiego. Od 1994 bank ten jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. Od 2001 bank używa swojej obecnej nazwy, czyli ING Bank Śląski. ING posiada kilka milionów klientów detalicznych oraz kilkadziesiąt tysięcy klientów firmowych, co czyni go jednym z najpopularniejszych polskich banków.


Czy otrzymałeś już przelew, możesz sprawdzić swojej aplikacji MOJE ING.
 

Źródło - ING Bank
https://www.ing.pl/indywidualni/bankowosc-internetowa/przelewy/sesje-rozliczeniowe
https://www.banki.kir.pl/uzyteczne-narzedzia-i-statystyki/wyszukiwarka-uczestnikow/bank-slaski-s-a-,286.html

Najpopularniejsze