Jak działa porównywarka ubezpieczeń samochodu?

Samochód to rzecz, która pozwala nam na stosunkowo bezpieczny i szybki sposób przemieszczania się. Ale posiadanie auta niesie za sobą koszty. Jednym z nich jest ubezpieczenie OC (odpowiedzialność cywilna), które trzeba wykupić minimum raz w  roku. W świetle tego jak dużo mamy firm ubezpieczeniowych może być trudno wybrać tą jedną, idealną ofertę. Porównaj 67 ofert OC/AC, oszczędź nawet 50%​


 

Firmy ubezpieczeniowe

Na rynku zdaję się, że z każdym rokiem jest ich więcej i więcej. Każda z nich stara się jak najlepiej zareklamować by przyciągnąć uwagę klienta. Zatem w telewizji możemy zobaczyć jakie dodatkowe usługi oferuję dana firma, można również zobaczyć ładne panie opowiadające o zaletach danego ubezpieczenia, atrakcyjnych mężczyzn czy znane osoby, które występują w reklamach. Nie ma się co dziwić, często pierwszym naszym wyborem jest to co znamy, więc jeśli widzimy wiele razy artykuły promocyjne danego ubezpieczyciela, jest większa szansa że właśnie z tego skorzystamy. 
 

Dobrze wybrane ubezpieczenie

Przy tak dużej liczbie firm ubezpieczeniowych trudno jest samemu porównać ich oferty. Na chodzenie od placówki do placówki po prostu może nie starczyć czasu, i było by to kłopotliwe. Właściwie  sam w sobie zamysł porównywania ubezpieczeń jest dobry, ale jego wykonanie już może sprawiać problemy. Bo jak to zrobić? Notatki w notesie i tabelki? W taki sposób można by było się w tym zgubić, a dodatkowo metoda ta generowała by dodatkowe koszta i wymagała czasu i pracy. A jeśli chciało by dzwonić się do nich po informacje o ofercie i tak można by było się zgubić lub nie dostać wszystkich potrzebnych informacji w tym zakresie. Ponad to jak pomyślimy o firmach zajmujących się do głowy przychodzi tylko kilka. Trudno jest wypisać je wszystkie.  Największy kłopot z tą metodą miały by osoby z małych miejscowości. Tam jest niewielu ubezpieczycieli, albo nie ma ich wcale. "Galerią ubezpieczeń" też nie można w 100% ufać. Często zawierają taką umowę, by samemu mieć z tego jak najwięcej korzyści. Dlatego właśnie powstały internetowe porównywarki ubezpieczeń.


Ubezpieczenie przez internet

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę firmy ubezpieczeniowej, lub frazę typu " porównywarka ubezpieczeń" i wyskoczą nam oferty. Na takiej stronie można znaleźć oferty wielu firm, m.in. LINK4, Proama, PZU, GENERALI, AVIVA, mtu24 i wielu innych. Korzystanie z takich stron jest bardzo proste, wszystko robi się intuicyjnie. Wszystko można zrobić online, w razie potrzeby również można liczyć na pomoc agenta, który skontaktuję się telefonicznie, wszystko jest jasne i przejrzyste. Żeby wykupić ubezpieczenie OC na takiej stronie należy wypełnić bardzo prosty formularz. Samo porównanie oferty jest oczywiście bezpłatne. I takie strony to cenne źródło wiedzy o różnych wariantach ubezpieczeń, oferowanych przez różnych ubezpieczycieli. 
Podstawy do porównania ubezpieczeń to wybór co chcemy ubezpieczyć, jakiej marki jest pojazd, rok produkcji, marka, model, pojemność silnika, rodzaj paliwa, kraj, dobrze jest też podać numer rejestracyjny pojazdu. Jeśli podamy wszystkie te dane porównywarka znajdzie więcej ofert dopasowanych do naszych danych. Na takich serwisach ceny również są niższe niż w placówkach ubezpieczyciela, czy "galeriach ubezpieczeń. Możemy znaleźć informację, że różnica ta może wynosić nawet do 500 złotych. Jest to też bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ wszystko zajmuję tylko kilka minut. Na połączenie ze strony firmy można czekać do jednego dnia. 

Sprawdź również: Ubezpieczenie OC krótkoterminowe na miesiąc
 

Oferta ubezpieczeń

Chociaż na rynku jest tak wiele firm z właśnie branży ubezpieczeniowej to trudno jest wybrać tą jedną, która sprosta naszym oczekiwaniom. Na stronach internetowych można nie tylko porównać ubezpieczenie ale także je kupić te w najlepszej cenie. Tu merytorycznie podchodzi się do tematu i nie zachęcają poboczne zalety ubezpieczeń, serwis skupia się na tym co najważniejsze i nie mówi o tematach pobocznych. Podawane są oferty kilkunastu lub kilkudziesięciu różnych firm. Jeśli same suche fakty na stronie to za mało, można podać swój numer telefonu i czekać na kontakt ze strony konsultanta, tak jak wcześniej wspomniano trwa to nie więcej niż dobę. Taki sposób jest również bardzo korzystny, pozwala dopytać o szczegóły, czy istotne dla danej osoby fakty nie podane na stronie. Dodatkowo na stronie internetowej takiej porównywarki ubezpieczeniowej samo wykupienie, już wcześniej wybranego ubezpieczenia trwa bardzo krótko. Można zapłacić kartą lub przelewem. Jest również możliwość rozłożenia płatności na raty, nawet na 12 miesięcy. Ale wszystkie szczegóły podane są już do konkretnej oferty ubezpieczenia. I najważniejsze, wszystkiego można dokonać bez wychodzenia  z domu. 
 

Ubezpieczenia na stronach internetowych

Mowa tu głównie o ubezpieczeniu samochodu od odpowiedzialności cywilnej, Jest do obowiązkowa forma ubezpieczenia, jaką należy posiadać mając samochód. Jednak strony mają w swoich ofertach też inne warianty, autocasco (AC), czy ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (NNW). Można też ubezpieczyć siebie, istnieją takie zawody w których jest to obowiązkowe, ale też nieruchomości czy ubezpieczenie w czasie podróży, ubezpieczenie nieruchomości. 
Ubezpieczenie samochodu przez porównywarkę ubezpieczeń jest całkowicie bezpieczne i opłacalne. 

Przeczytaj także: Najtańsze OC w Warszawie

Najpopularniejsze