Jak poradzić sobie z firmą windykacyjną Armada?

Pożyczka krótkoterminowa, czyli tak zwana chwilówka, to dla wielu osób prawdziwe wybawienie w obliczu trudnej sytuacji materialnej. Niestety, tak jak wskazuje nazwa tego produktu finansowego, czasu na jego spłatę jest naprawdę niewiele. Firmy pożyczkowe wobec klientów mających opóźnienia w terminowej spłacie zobowiązań bardzo szybko wszczynają rozmaite procedury windykacyjne. Jednym z windykatorów o bardzo złej sławie jest firma Armada. W internecie można natknąć się na całą masę relacji dłużników, którzy skarżą się, że przedstawiciele firmy Armada nękają ich ciągłymi telefonami oraz straszą, że lada moment rozpoczną windykację terenową. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak uwolnić się od windykacji Armada. 

Spis treści: 
Firma windykacyjna Armada - jak się przed nią obronić?
Jak obronić się przed windykacją terenową Armada? 
Nie daj się windykatorowi!
Pożyczka na dowód w 5 min

 

Firma windykacyjna Armada - jak się przed nią obronić?

Oczywiście najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest spłacenie swoich długów w terminie. Jak pokazuje doświadczenie, niestety nie zawsze jest to możliwe. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez dłużników jest odbieranie telefonów do przedstawicieli Armady. Warto wiedzieć, że windykator nie jest stroną umowy pożyczki, dlatego jest dla dłużnika firmą całkowicie obcą. Może być rzecz jasna przedstawicielem wierzyciela, jednak wymaga to przesłania przez firmę pożyczkową pełnomocnictwa mocującego firmę windykacyjną w sprawie umowy pożyczki. W przypadku, gdy nawet takie pełnomocnictwo zostanie nam przekazane, w dalszym ciągu nie mamy wcale obowiązku rozmawiać z windykatorami. 

Następny niezwykle często popełniany błąd to podawanie w trakcie rozmowy telefonicznej z windykatorem swoich danych osobowych. Należy pamiętać o tym, że nie mamy absolutnie żadnego obowiązku rozmawiania z jakąkolwiek osobą o swojej aktualnej sytuacji finansowej. A podawanie danych wrażliwych takich jak numer PESEL bądź data urodzenia to już bezmyślność. 
 

Jak obronić się przed windykacją terenową Armada? 

Osoby, które odbierały telefony od firmy windykacyjnej Armada bardzo często relacjonowały, że przedstawiciele firmy grozili przeprowadzeniem windykacji terenowej. Osoby, które nie mają wiedzy na temat uprawnień windykatorów, mocno wystraszą się tego typu pogróżkami. Warto wiedzieć o tym, że pracownicy windykacji terenowej mają tyle samo praw co ci, którzy rozmawiają z nami przez telefon, czyli nie mogą nam nic zrobić.

W żadnym wypadku nie jesteśmy zobowiązani do tego, aby wpuszczać ich do swojego mieszkania. Firma windykacyjna zgodnie z przepisami polskiego prawa nie ma jakichkolwiek uprawnień do składania nam niechcianych wizyt. W sytuacji, gdyby pracownicy terenowi firmy windykacyjnej Armada chcieliby siłą wejść do naszego mieszkania, to jest to jednoznaczne ze zwyczajnym, bandyckim włamaniem. Jeśli doszłoby do takiej sytuacji jak przywołana powyżej, mamy pełne prawo do tego, aby zadzwonić na policję. Mundurowi będą mieli obowiązek przyjechać na miejsce oraz wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec włamywaczy z firmy Armada
 

Nie daj się windykatorowi! 

Polacy mają zdecydowanie za małą wiedzę odnośnie swoich praw wobec windykatorów. W żadnym wypadku nie można się ich bać, ani tym bardziej ulegać ich szantażom. Firma windykacyjna nie może do nas wydzwaniać ani składać niezapowiedzianych wizyt. 

Najpopularniejsze