Kokos Pożyczki gotówkowe bez BIK - prywatne, opinie.

Kokos Pożyczki gotówkowe bez BIK - prywatne, opinie.

 

Kokos Pożyczki gotówkowe bez BIK - prywatne, opinie.

Jakiś czas temu natrafiliśmy w internecie na platformę, zwaną Kokos.pl. Postanowiliśmy przyjrzeć się nieco temu serwisowi, czym się zajmuje i na jakich zasadach można otrzymać pożyczkę.

 

Rejestracja konta w Kokos.pl

 

Kokos - Pożyczki gotówkowe bez BIK

Za pośrednictwem serwisu Kokos.pl mamy możliwość pożyczenia pieniędzy nie od insytucji czy banku, jednak od prywatnych osób za pośrednictwem internetu. Podczas rejestracji do serwisu mamy możliwość wyboru pomiędzy dwoma możliwościami: stać się pożyczkobiorcą lub inwestorem, który pożycza nadwyżkę finansową dla innych osób. Aby stać się pożyczkobiorcą, wystarczy po rejestracji i odpowiedniej weryfikacji wystawić na Aukcję środki których potrzebujemy.

 

KOKOS - Prywatne pożyczki

Jak już wspominaliśmy, za pośrednictwem serwisu Kokos.pl nie pożyczamy pieniędzy od instytucji finansowej czy banku, jednak od osoby prywatnej. Jest to tak zwany socjal lending czyli pożyczki społecznościowe. Jako pożyczkobiorca musimy zweryfikować takie dane jak : konto bankowe, weryfikacja w bazach InfoMonitor, KRD, ERIF, weryfikacja adresu zamieszkania i dowodu osobistego. Dodatkowo, aby zwiększyć naszą wiarygodność możemy zweryfikować również np. pracodawcę lub rachunki. Jako inwestor natomiast, potrzebna jest jedynie weryfikacja rachunku bankowego.

Weryfikacja konta jest bardzo prosta, i zapewne większość pożyczkobiorców w internecie już się z nią spotkała. Polega ona na przelaniu ze swojego osobistego rachunku kwoty 1 zł na podany numer konta w serwisie Kokoks.pl. W czasie weryfikacji porównywane są dane z osobistego rachunku z danymi zarejestrowanymi w serwisie.

Pierwsza pożyczka w serwisie Kokos.pl może wynosić maksymalnie 5000 zł, lecz aby uzyskać taką kwotę w procesie zakładania aukcji zostaniemy poproszeni o załączenie dokumentów poświadczających nasze dochody (np. wpływy od pracodawcy). Do kwoty 2500 zł wystarczy że podamy informacje dotyczące uzyskiwanego przez nas dochodu i wydatki. W miarę upływu czasu oraz terminowości w spłatach pożyczki nasz limit rośnie kolejno do 7500 zł ( do 5000 zł jeśli podamy jedynie informacje o finansach) następnie 10000 zł, 15000 zł aż do 25000 zł.

Pożyczkę w serwisie może otrzymać każda osoba fizyczna lub firma, która wystawi aukcję lub złoży zapytanie o pożyczkę. Pożyczki udzielane sa przez Inwestorów, których zysk stanowi oprocentowanie pożyczki wybrane przez Pożyczkobiorcę.

 

KOKOS - Opinie

W internecie można znaleźć masę opinii na temat serwisu Kokos.pl, być może dlatego że na polskim rynku istnieje już dość długi czas, jak widać z powodzeniem. Warto się z nimi zapoznać ponieważ podczas podejmowania decyzji moga odegrać kluczową rolę. Zachęcamy do komentowania i wyrażania swoich opinii na ten temat.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ I WEŹ POŻYCZKĘ

 

Najpopularniejsze