Konto dla małego dziecka, poniżej 13 lat - PKO, ING, BZWBK

Konto dla małego dziecka, poniżej 13 lat - PKO, ING, BZWBK

 

Konto dla dziecka - poniżej 13 lat

W celu zapewnienia dla swojego dziecka lepszego startu w dorosłe życie, wielu z rodziców decyduje się na długoterminowe oszczędzanie. Korzyść z tego jest oczywista - warto odłożyć jakąś część naszych pieniędzy aby dziecko w przyszłości mogło zrealizować swoje plany czy marzenia. Jednak, sama rola rodzica nie powinna kończyć się tylko na finansowym zabezpieczeniu dziecka - warto nauczyć swoje pociechy oszczędzania, i w tym właśnie celu wiele banków w Polsce oferuje konta młodzieżowe czy też konta dla dzieci. Obecnie można otworzyć konto dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat, a nawet konto dla dziecka poniżej 13 roku życia.

 

porównanie kont bankowych


Konto dla dziecka - PKO Bank Polski

PKO Konto Dla Dziecka przeznaczone jest dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 13 roku życia. Bank daje nam bezpieczeństwo i pełną kontrolę (jako rodziców) nad finansami naszej pociechy. Dziecko ma do dyspozycji nowoczeny serwis internetowy PKO Junior oraz aplikację mobilną PKO Junior.

Kilka przydatnych informacji:

 • oprocentowanie zmienne 2,5% w skali roku do 2500 zł oraz 0,5% w skali roku od nadwyżki ponad 2500 zł
 • tygodniowa kapitalizacja odsetek
 • 0 zł za otwarcie konta, 0 zł za przelewy krajowe przez internet, 0 zł za doładowania telefonów przez internet,
 • Wygodny serwis internetowy oraz aplikacja mobilna - PKO Junior
 • Dodatkowo materiały edukacyjne

Konto dla dziecka w PKO BP - oficjalna strona banku

 

 

Konto dla dziecka - ING Bank Śląski

Konto Młodzieżowe Banku ING jest skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 13-18 lat. Do dyspozycji użytkownik dostaje nowoczesną bankowość internetową Moje ING oraz aplikację mobilną. Konto młodzieżowe banku ING posiada praktycznie wszystkie zalety standardowego konta direct.

Kilka przydatnych informacji:

 • 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za kartę do konta, 0 zł za krajowe przelewy internetowe w PLN za wyjątkiem przelewów typu Express ELIXIR i SORBNET, 0 zł za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash w kraju,
 • 2% w skali roku w ofercie "Bonus na start"
 • Smart Saver - korzystając z konta można automatycznie odkładać oszczędności

Konto dla dziecka ING Bank Śląski

 

 

Konto dla dziecka - BZWBK (aktualnie Santander Bank Polska)

Konto Santander wprowadza najmłodszych w świat oszczędzania - skierowane jest dla młodzieży w wieku powyżej 13 lat. Zarówno konto jak i wydana karta do rachunku są darmowe do ukończenia 20 roku życia przez właściciela, a ponadto dostajemy możliwość oszczędzania na atrakcyjnych warunkach.

 

Kilka przydatnych informacji:

 • 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł opłaty miesięcznej za kartę Master Card, 0 zł za wyspłaty kartą z bankomatów w Polsce i na świecie, 0 zł za przelewy Elixir przez internet oraz Przelew24, 0 zł za smsKody, służące do potwierdzenia przelewów internetowych zrealizowanych z konta.
 • 3% w skali roku do kwoty 3000 zł
 • Dostęp do konta za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej,
 • 80zł za polecenie konta bankowego Santander dla Młodych

Konto dla dziecka w Santander Bank

 

Sprawdź rownież:
Konta oszczędnościowe 

Najpopularniejsze