Konto na selfie w ING - jak założyć?

ING Bank Śląski wprowadza kolejną innowacyjną usługę. Tym razem klienci banku będą mogli założyć konto na selfie. Wszystko to ma oczywiście związek z rozszerzaniem zakresu usług zdalnego zakładania rachunków z powodu panującej pandemii koronawirusa. Konto na selfie w ING można założyć wykorzystując system bankowości mobilnej Moje ING. Z usługi wideoweryfikacji z wykorzystaniem kamery w telefonie mogą korzystać zarówno użytkownicy smartfonów z systemem Android (w wersji minimum 6.0) jak i iOS (w wersji minimum 10.3). Jak założyć konto na selfie w ING? Załóż konto na selfie w ING

 

Konto na selfie w ING - jak założyć?

Aplikacja mobilna Moje ING pozwala od niedawna na założenie rachunku w tym banku za pośrednictwem aplikacji. Wystarczy, że użytkownik zrobi sobie selfie. Jak to możliwe? Wystarczy pobrać aplikację Moje ING, aby dowiedzieć się wszystkiego. Użytkownik jest tam instruowany krok po kroku, jak założyć konto w ING z wykorzystaniem kamery telefonu.

Cała procedura jest naprawdę banalnie prosta. Trzeba bowiem pokazać do kamery telefonu obie strony swojego dowodu osobistego, a później w trakcie selfie wykonać kilka ruchów głową. Potwierdzenie założonego w ten sposób rachunku trwa z reguły kilka godzin, maksymalnie jeden dzień roboczy. Login do systemu bankowości elektronicznej otrzymuje się w SMS-ie, a kartę do bankomatu przywozi za darmo kurier pod wskazany przez klienta adres. 

 

ING inwestuje w zdalne metody zakładania rachunków 

Zdalna identyfikacja nowych klientów ING zakładających konto "na selfie" oparta jest na metodzie biometrycznej. Polega ona na tym, że specjalny system porównuje rysy twarzy z selfie z tymi widniejącymi na fotografii w dowodzie osobistym. Wideoweryfikacja jest już kolejną metodą identyfikacji tożsamości wykorzystywaną w trakcie zakładania rachunków przez klientów indywidualnych banku ING. 

W przeszłości ING Bank Śląski w przeszłości pozwolił swoim klientom na zakładanie rachunków w oparciu o inne nowoczesne rozwiązania: 
 

  • • wizyta kuriera w miejscu zamieszkania klienta - w tym rozwiązaniu klient potwierdza swoją tożsamość poprzez pokazanie swojego dowodu osobistego kurierowi, który przyjeżdża na wskazany we wniosku o założenie rachunku bankowego adres,
  • • przelew weryfikacyjny 1 zł - w tym rozwiązaniu klient potwierdza swoją tożsamość poprzez wysłanie przelewu weryfikacyjnego z innego swojego rachunku na wskazane przez konsultanta ING konto, 
  • • wizyta w oddziale banku - w tym rozwiązaniu klient w celu potwierdzenia swojej tożsamości udaje się do dowolnie wybranej placówki ING Banku Śląskiego.

 

Najpopularniejsze