Konto osobiste ING Direct - dlaczego warto je mieć?

Konto osobiste ING Direct - dlaczego warto je mieć?

Konto ING Direct to nowoczesne konto osobiste z aplikacją mobilną i wygodną bankowością Moje ING.  Aplikację bankową ING Mobile pobrało już ponad 4 mln użytkowników. Ściągnij aplikację i otwórz internetowe konto w ING Banku. Możliwość założenia rachunku online również poprzez selfie. 

 

Konto internetowe Direct w ING Banku Śląskim - jak założyć, od czego zacząć?

Przejdź do strony banku ING: https://www.ing.pl/  ,po czym wybierz jeden z dostępnych rodzajów rachunków dopasowanych do twoich potrzeb.

 • konto Direct- to uniwersalne konto osobiste dla osób powyżej 18 roku życia. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne, tak samo jak wydanie karty Visa. Konto Direct zapewnia też darmowe wypłaty z bankomatów własnych oraz Planet Cash. Karta posiada funkcję wielowalutową, cashback, program rabatowy Visa Oferty, płatności zbliżeniowe i internetowe,
 • konto Mobi dla młodych- jest to konto dla osób w wieku od 13 do 17 lat, które może zostać założone dla małoletniego przez rodzica lub opiekuna prawnego. Konto to obejmuje bezpłatne wydanie karty Visa, a jego otwarcie i prowadzenie jest także darmowe. Konto mobi to też brak miesięcznych opłat za kartę, darmowe wpłatomaty i bezpłatne przelewy zwykłe przez Internet.
 • konto Komfort- jest to propozycja konta wspólnego, a więc dla Ciebie i drugiej osoby.


Jak założyć najczęśćiej wybierane konto osobiste Direct - wniosek www, aplikacja mobilna

 1. Do założenia konta osobistego w ING przyda Ci się dowód osobisty. Konto można otworzyć przez aplikację Moje ING czy też na stronie internetowej banku. Wystarczy wybrać opcję „Załóż konto bankowe".
   
 2. Następnie należy uzupełnić wszystkie dane i dołączyć zdjęcia przodu i tyłu dokumentu. Co ważne, na wpisany numer telefonu dostaniesz kod autoryzujący. Należy też wybrać sposób płatności (konto z kartą lub bez). W przypadku konta bez wybranej karty będziesz wykonywać płatności telefonem, z aplikacja mobilną. Bardzo ważnym krokiem jest potwierdzenie tożsamości poprzez przelew z wybranego banku (Alior Bank, mBank, Bank Millenium, Bank Pocztowy, Bank PKO, Santander Bank Polska), wideokonferencje czy też poprzez spotkanie z kurierem.
   
 3. Ostatnim krokiem jest przeczytanie i zaakceptowanie zgody, potwierdzenie formularza. Potwierdzenie zostanie wysłane SMS-em wraz z danymi do logowania. Pamiętaj o instalacji aplikacji Moje ING. Umowa zostanie wysłana na e-maila, natomiast kartę dostarczy kurier pod wskazany adres. Karta wraz z instrukcją aktywacji powinna dotrzeć do Ciebie w ciągu 14 dni. Co ważne, za przesyłkę jej nic nie płacisz.

 

O czym należy pamiętać przy zakładaniu konta?

 • sprawdź, czy dane wpisane we wniosku zgadzają się z danymi w banku, z którego wykonasz przelew potwierdzający tożsamość,
 • jesteś wyłącznym posiadaczem rachunku bankowego, a więc nie jest to konto wspólne,
 • potwierdziłeś osobiście swoją tożsamość w danym banku.

 

Zamiast udawania się osobiście do placówki ING, warto założyć konto ING przez Internet. Cała procedura jest szybka i intuicyjna.

Sprawdź również: konto z debetem na start online

Najpopularniejsze