Konto z debetem na start - w jakim banku dostanę?

Czym jest debet na koncie? Debet pozwala na realizowanie transakcji na rachunku bieżącym w formie przelewów a także płatności oraz wypłat z bankomatów z wykorzystaniem dołączonej do konta karty debetowej. Wszystkie te transakcje można zawierać mimo braku jakichkolwiek środków na rachunku. Osoba będąca posiadaczem konta z debetem ma specjalną kwotę ustaloną przez bank nazwaną limitem debetowym.
 

Konto z debetem na start - oferty

mbank konto z debetem
Nazwa konta eKonto
Konto z debetem TAK
Bonus za otwarcie 470 zł
Maks. kwota debetu 49 000 zł
Opłata za konto 0 zł
Opłata za kartę 0 zł 
Opłata za bankomaty 0 zł
mbank bank- konto z debetem
 Środki dostępne od razu po zalogowaniu.

 

ing - konto direct
Nazwa konta Konto Direct
Maks. kwota debetu 25 000 zł
Bonus za otwarcie konta  160 zł
Konto z debetem TAK
Opłata za konto 0 zł 
Opłata za kartę 0 zł
Opłata za bankomaty 0 zł 
ing wniosek o konto z debetem
 Środki dostępne od razu po zalogowaniu.


Spis treści:

 1. Konta z debetem na start
 2. Konto z debetem - jak to działa?
 3. Konto bankowe z debetem przez internet
 4. Konto osobiste z limitem od ręki
 5. Konto bankowe z limitem kredytowym bez sprawdzania BIK


Polskie instytucje bankowe nieustannie przygotowują nowe propozycje dla klientów szukających ciekawych kont z debetem na start. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy przegląd najlepszych kont z debetem na start. Korzystając z nich mają Państwo pewność, że będą to konta od renomowanych instytucji bankowych, a ich założenie zajmie tylko kilka chwil. Mamy nadzieję, że uda się Państwu z powodzeniem zawnioskować o przedstawione poniżej konta z debetem na start.

Debet na koncie to idealny sposób na nieprzewidziane wydatki i finansowanie bieżących potrzeb:

 • limit dopasowuje się do siebie - korzystasz, kiedy chcesz i spłacasz, kiedy możesz
 • wydajesz jak Ci wygodnie - wypłacasz gotówkę, płacisz kartą, robisz przelewy
 • nie musisz pamiętać o spłacie - każdy wpływ na konto automatycznie odnawia Limit
 • nie zapłacisz odsetek - jeśli korzystasz z limitu maksymalnie przez 7 dowolnych dni w miesiącu (RRSO 7,46%).

 

Konto z debetem - jak to działa?

Jedną z instytucji bankowych mających w swojej ofercie konto z debetem na start jest mBank. Procedura założenia konta z limitem kredytowym w Banku mBank jest banalnie prosta. Nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych formalności. Co więcej, nie trzeba nawet przedstawiać zaświadczenia o swoich zarobkach. Sporo osób korzysta z tego typu rozwiązań w wielu polskich bankach. Dzięki niemu można mieć dostęp do środków finansowych zawsze, gdy jest taka potrzeba. 

W trakcie otwierania konta w mBanku można otrzymać limit debetowy w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Pracownicy banku nie wymagają przedstawiania żadnych zaświadczeń o dochodach czy jakichkolwiek innych dokumentów. Banki jednak muszą mieć pewność, że dany klient jest godzien zaufania i można mu pozwolić na otworzenie konta z debetem na start. W tym celu banki sprawdzają rozmaite bazy dłużników takie jak Biuro Informacji Kredytowej czy Krajowy Rejestr Długów. Do konta są także wydawane karty debetowe. Oprócz tego, posiadacz konta z limitem kredytowym otrzymuje również dostęp do systemu bankowości elektronicznej oraz innowacyjnej i funkcjonalnej aplikacji mobilnej. Już po pierwszym zalogowaniu, mimo zerowego stanu konta, można korzystać z debetu przyznanego przez daną instytucję bankową. 

Konto bankowe z debetem przez internet

Banki, które mają w swojej ofercie konta z debetem na start, proponują swoim klientom także szereg innych, wyjątkowo atrakcyjnych produktów finansowych. Już po pierwszym zalogowaniu się na swoje konto z limitem kredytowym można ujrzeć specjalne propozycje od banku, na przykład pożyczki bez zaświadczeń. Z reguły aby otrzymać pożyczkę bankową, trzeba udać się osobiście do placówki danego banku.

Chęć otrzymania pożyczki potwierdza się specjalnym kodem, który w ramach procesu weryfikacyjnego bank wysyła na numer telefonu powiązany z założonym rachunkiem bankowym. W zależności od indywidualnej sytuacji oraz możliwości finansowych danego klienta bank może również zażądać przedstawienia dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych przychodów. Z reguły wszystkie procedury związane z udzielaniem pożyczek czy kredytów gotówkowych przez banki są maksymalnie uproszczone, a na wypłatę środków nie trzeba czekać zbyty długo. 

Debet to kredyt odnawialny, z którego można korzystać bez przerwy aż do wykorzystania przyznanego przez bank limitu. Wszystkie wpływy na konto (np. wynagrodzenie, zasiłki itd.) powodują zmniejszenia salda ujemnego, a jednocześnie zwiększają ilość środków, z których można korzystać w ramach przyznanego przez bank debetu. 

 

Konto osobiste z limitem od ręki

Uzyskanie limitu na koncie osobistym od ręki jest bardzo proste. Liczba warunków do spełnienia dla klientów ubiegających się o konto osobiste z limitem od ręki jest wyjątkowo mała. Aby otrzymać limit od ręki, należy być osobą pełnoletnią posiadającą w danym banku rachunek, mieć stałe źródło dochodu oraz na stałe zamieszkiwać w Polsce. W zależności od tego, w jakim banku ubiegamy się o limit na koncie osobistym od ręki, wniosek można złożyć w placówce banku lub za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Później wystarczy okazać dokumenty, czyli przede wszystkim dowód osobisty, informację o dochodach netto za trzy ostatnie miesiące, dokładne dane pracodawcy oraz oświadczenie o wszelkich zobowiązaniach finansowych. Jeśli osoba wnioskująca o konto osobiste z limitem od ręki prowadzi własną działalność gospodarczą, musi przekazać bankowi do wglądu zeznanie podatkowe za rok ubiegły oraz książkę przychodów i rozchodów. Banki są również uprawnione do tego, aby poprosić przedsiębiorcę ubiegającego się o konto osobiste z limitem od ręki o przekazanie zaświadczenia z US i ZUS. 

W większości przypadków przyznanie limitu od ręki trwa naprawdę krótko. Cała procedura nie jest skomplikowana, dlatego po limit na koncie sięga tak wiele osób. Z reguły przyznanie limitu jest płatne, jednak są także takie banki, które oferuję tę usługę za darmo. Jeśli będziemy chcieli podwyższyć kwotę dostępnego debetu lub przedłużyć go na kolejne 12 miesięcy, wówczas musimy liczyć się z kolejnym kosztem w postaci prowizji. 

 

Konto bankowe z limitem kredytowym bez sprawdzania BIK

Klienci indywidualni jak i przedsiębiorcy mogą ubiegać się o otrzymanie limitu kredytowego na rachunku w banku, którego są klientami. W niektórych przypadkach wystarczy otworzenie rachunku bankowego oraz jednoczesne ubieganie się o otrzymanie limitu kredytowego, zaś innym razem trzeba najpierw otworzyć rachunek bankowy i mieć na nim regularne wpływy, aby móc skutecznie ubiegać się o limit kredytowy. 

Sporo osób zastanawia się nad tym, czy istnieje coś takiego jak konto bankowe z limitem kredytowym bez sprawdzania BIK. Niestety, okazuje się że nie. Polskie banki dość restrykcyjnie podchodzą do klientów wnioskujących o tę formę finansowania. Aby móc otrzymać konto bankowe z limitem kredytowym nie wystarczy złożyć wniosek. Oprócz tego, trzeba też:

 • mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
 • dobrą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). 

Niestety, konto bankowe z limitem kredytowym bez sprawdzania BIK nie jest dostępne w polskich bankach. 

 

Sprawdź naszą: Porównywarkę kont bankowych

 

Źródło:

 • https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyt-odnawialny/kredyt-odnawialny/

Najpopularniejsze