Konto za Zero PKO BP

PKO BP promuje swoje konto szumnym hasłem "Konto za Zero". Czy rzeczywiście rachunek od Powszechnej Kasy Oszczędności jest pozbawiony jakichkolwiek opłat bez ukrytych haczyków? Jakie funkcjonalności oferuje PKO Konto za Zero? Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc założyć to konto? Oto wszechstronny poradnik na temat Konta za Zero w PKO BP. 

pkobp konto za zero
Nazwa konta Konto za Zero       
Konto bankowe z debetem TAK
Maks. kwota debetu 50 000 zł
Opłata za konto 0 zł
Opłata za kartę 0 zł 
Opłata za bankomaty 0 zł
Wniosek

Sprawdź bezpłatnie

 

PKO BP - najważniejsze informacje na temat polskiego banku 

PKO BP, a w zasadzie Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, to największa polska instytucja bankowa. Kontrolowana jest ona przez Skarb Państwa. Z usług PKO BP korzysta aż 8 milionów klientów. Od jakiegoś czasu PKO BP podejmuje szereg działań mających na celu uatrakcyjnienie oferty. Od lat wyróżnikiem PKO BP jest profesjonalne podejście do każdego klienta a także niezwykle wysokie zabezpieczenia. Bank PKO dysponuje jednym z najlepszych systemów antyhakerskich, co wielokrotnie potwierdziły już rozmaite audyty i kontrole. Wszyscy ci, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo swoich środków, powinni postawić na Konto za Zero od PKO BP. Jest to jeden z najlepszych elementów w ofercie tego polskiego giganta bankowości. 

 

Konto za Zero w PKO - ile naprawdę kosztuje?

Konto za Zero dedykowane jest wszystkim osobom, które bardzo chętnie korzystają z usług bankowości - zarówno w formie tradycyjnej jak i elektronicznej. Oprócz tego, Konto za Zero w PKO BP przyda się tym, którzy w ostatnim czasie ubiegali się o świadczenia w ramach programu Rodzina 500+. Bank PKO to synonim bezpieczeństwa, wiarygodności oraz rzetelności. Jego niepodważalnym atutem jest fakt, iż ma bardzo dużą liczbę oddziałów rozlokowanych w całej Polsce. Ponadto, PKO dysponuje również siecią bankomatów i wpłatomatów, do których bez większych problemów można dotrzeć nawet w nieco mniejszych miejscowościach. 

Sporo osób zastanawia się jednak nad tym, czy PKO Konto za Zero jest rzeczywiście w pełni darmowe, jak wskazuje nazwa tego rachunku. Specjalnie dla naszych Czytelników dokładnie to sprawdzamy. Poniżej prezentujemy tabelę opłat i prowizji obowiązującą dla Konta za Zero w PKO BP. 

 

Konto za Zero w PKO - tabela opłat 

Rodzaj konta podstawowy rachunek osobisty przeznaczony dla osób pełnoletnich
Prowadzenie rachunku 0 złotych (bezwarunkowo)
Przelew za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej 0 złotych
Przelew w oddziale banku 10 złotych
Wydanie karty płatniczej do rachunku 0 złotych,
Użytkowanie karty płatniczej 10 złotych (0 złotych po spełnieniu jednego warunku)
Zwolnienie z opłaty za użytkowanie karty płatniczej wykonanie w jednym miesiącu minimum pięciu transakcji kartą lub BLIK-iem
Wypłacanie gotówki w bankomacie PKO BP 0 złotych
Wypłacanie gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce 10 złotych
Wypłacanie gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce przy pomocy systemu BLIK 0 złotych
Wypłacanie gotówki z bankomatu za granicą 0 złotych
Wpłata gotówki we wpłatomacie 10 złotych
Wpłata gotówki w oddziale banku 10 złotych
Rachunek oszczędnościowy Konto Oszczędnościowe Plus (oprocentowanie maksymalne 1,2%)
Rachunek walutowy USD, EUR, CHF, GBP

Co oferuje Konto za Zero w PKO?

Oto najważniejsze elementy wyróżniające Konto za Zero w PKO BP: 
 

 • 0 złotych za prowadzenie konta (bezwarunkowo),
 • 0 złotych za kartę debetową dołączoną do konta (warunek: w jednym miesiącu kalendarzowym trzeba wykonać pięć płatności kartą - nie mogą to być przelewy),
 • 0 złotych za wypłatę gotówki z bankomatów PKO BP,
 • 0 złotych za wypłatę gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce za pomocą systemu BLIK, 
 • oferta specjalna dla osób otrzymujących na konto świadczenie z programu Rodzina 500+ oraz posiadających kartę Dużej Rodziny. 

Jak widać, gdy spełnimy jeden prosty warunek (pięć transakcji miesięcznie) Konto za Zero w PKO będzie w pełni darmowe. Jest to jedyny "haczyk" o którym w żadnym miesiącu nie powinniśmy zapomnieć, aby nasz rachunek przez cały czas był wolny od jakichkolwiek opłat. 

 

Opłata za użytkowanie karty do konta PKO Konto za Zero

Posiadacze Konta Zero otrzymują wielowalutową kartę PKO Ekspress Visa, która posiada funkcję płatności zbliżeniowych. Jeśli nie chcemy, aby opłata za kartę dołączoną do Konta za Zero była pobierana, trzeba wykonać w każdym miesiącu kalendarzowym minimum 5 transakcji bezgotówkowych (płatność kartą bądź poprzez BLIK). Co ważne, płatność ta może opiewać na dowolną kwotę, nawet na 1 grosz. 

Sprawdź również: Konto bez karty - w jakich bankach 2020?

Wymogi co do użytkowania karty debetowej są bardzo podobne jak w przypadku innych czołowych polskich banków. Jeśli na nasz rachunek w PKO nie będą trafiały żadne środki ani nie będą realizowane transakcje, wówczas bank co miesiąc będzie potrącał z tego tytułu aż 10 złotych. Zalecamy, aby pamiętać o wykonaniu pięciu transakcji w miesiącu, ponieważ w innym wypadku narazimy się na niepotrzebne straty.

 

Jak otworzyć Konto za Zero w PKO BP? 

Utworzenie Konta za Zero w PKO BP przez internet jest naprawdę banalnie proste. Wystarczy kliknąć TUTAJ, a uruchomi się formularz pozwalający na złożenie wniosku. Gdy wniosek zostanie złożony, PKO przesyła na adres e-mail specjalną wiadomość. Otrzymujemy tam informację na temat dwóch dostępnych sposobów założenia konta. Są one następujące: 
 

 • założenie konta na selfie - konto od razu będzie aktywne, a w wiadomości e-mail otrzymamy wszystkie niezbędne dane służące do logowania się w ramach serwisu internetowego iPKO oraz aplikacji IKO,
 • założenie konta w opcji "kurier" - w tym wariancie należy oczekiwać na telefon od kuriera, który dostarczy umowę do podpisania pod wskazany przez nas adres. 

Później należy już tylko aktywować dostęp do rachunku osobistego za pomocą bankowości elektronicznej. Możemy zdecydować się na serwis internetowy iPKO lub aplikację mobilną IKO. 

 

Bankowość internetowa iPKO oraz aplikacja mobilna IKO 

Warto wiedzieć, że Konto za Zero od PKO BP można obsługiwać na dwa sposoby: przez przeglądarkę internetową w ramach systemu bankowości internetowej iPKO bądź dzięki aplikacji mobilnej IKO. Zarówno to pierwsze jak i drugie rozwiązanie cechuje pełna transparentność i stabilność. Informatycy PKO BP nieustannie czuwają nad tym, aby zapewnić klientom bezpieczeństwo oferowanych usług na możliwie najwyższym poziomie.

Na stronie systemu bankowości iPKO bez problemu można odnaleźć w kilkanaście sekund to, czego poszukujemy. Od razu widać, że nad przygotowaniem tej witryny pracował sztab wykwalifikowanych profesjonalistów. Informacje o zgromadzonych na koncie środkach są bardzo wyraźne oraz prezentowane w estetyczny sposób. Interfejs jest cały czas udoskonalany, aby jeszcze lepiej prezentował się na komputerach i smartfonach. 

Korzystając z aplikacji mobilnej IKO można np. realizować wypłaty z bankomatów PKO BP w całej Polsce czy płacić w wybranych sklepach za pomocą systemu BLIK. 

 

Promocja 200 złotych na Allegro za założenie Konta za Zero 

PKO BP przygotował specjalną akcję promocyjną w ramach której można otrzymać aż 200 złotych na zakupy w popularnym serwisie aukcyjnym Allegro. Wystarczy złożyć wniosek na tej stronie do 18 września 2020 roku o założenie PKO Konta za Zero. Konieczne jest także wyrażenie odpowiedniej zgody marketingowej i zarejestrowanie się w promocji. Aby móc otrzymać 200 złotych na zakupy w Allegro, trzeba też do 9 października 2020 roku wykonać minimum 3 płatności bezgotówkowe kartą dołączoną do założonego rachunku a także 3 płatności BLIK. 

Nagroda to karta podarunkowa mająca formę kodu elektronicznego. Uprawnia ona do zrealizowania płatności na platformie handlowej online Allegro.pl oraz w aplikacji mobilnej Allegro. Kod 200 złotych na zakupy w Allegro od PKO BP jest ważny aż do 30 czerwca 2021 roku. 

Warto się pospieszyć, ponieważ promocja trwa tylko do 18 września lub do wyczerpania puli nagród. Nagrody otrzyma 5 tysięcy osób, które jako pierwsze spełnią wszystkie warunki tej promocji. PKO BP podało, że do dnia 28 sierpnia 2020 warunki promocji spełniło 2971 osób. Więcej informacji oraz regulamin promocji można przeczytać pod tym linkiem

 

Profil zaufany w PKO BP 

Mając Konto za Zero w PKO, można w kilka minut założyć również profil zaufany. Profil zaufany to usługa, dzięki której sprawy urzędowe można załatwiać bez wychodzenia z domu. Jest to rozwiązanie w pełni bezpłatne i niezwykle wygodne. Korzystając z profilu zaufanego można składać dokumenty rozliczeniowe do ZUS i US, złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, złożyć wniosek o założenie działalności gospodarczej lub zgłosić utratę dokumentu tożsamości. 

 

Opinia końcowa o Koncie za Zero w PKO - wady i zalety

Zalety: 

 • 200 złotych na zakupy w Allegro za założenie konta,
 • niskie opłaty lub ich brak przy spełnieniu określonych warunków, 
 • wysokie bezpieczeństwo, 
 • 100% polski bank, 
 • rozbudowana sieć oddziałów, bankomatów i wpłatomatów w całym kraju,
 • czytelna i intuicyjna aplikacja mobilna IKO oraz wygodny system bankowości elektronicznej iPKO. 

Wady:

 • użytkowanie karty debetowej jest darmowe wyłącznie po spełnieniu warunków (minimum pięć transakcji kartą lub BLIK-iem w miesiącu),
 • spore kolejki w oddziałach banku,
 • niskie oprocentowanie rachunków oszczędnościowych i lokat,
 • wysokie opłaty za wypłacanie gotówki w innych bankomatach niż PKO.

 

Więcej o PKO BP

Najpopularniejsze