Jakie dokumenty są wymagane przy kredycie gotówkowym?

Jakie dokumenty są wymagane przy kredycie gotówkowym?


Zanim zaczniemy składać wniosek o kredyt gotówkowy, warto sprawdzić jakie dokładnie dokumenty są potrzebne aby taki kredyt otrzymać. W zależności od banku i oferty o jaką się ubiegamy ilość i rodzaj potrzebnych dokumentów może się różnić, dlatego przedstawimy te, które występują najczęściej.
 

Kredyt gotówkowy potwierdzenie tożsamości

Przede wszystkim bank musi potwierdzić tożsamość klienta. Do tego potrzebny będzie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość (paszport, prawo jazdy). W wielu bankach trzeba wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy, drogą elektroniczną, pocztową lub w placówce banku.
 

Zaświadczenie o dochodach

Kolejnym często spotykanym i ważnym dokumentem jest zaświadczenie o dochodach. Przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy, wymaga tego większość banków. Zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodach może być różne w zależności od rodzaju umowy (umowa o pracę, zlecenie, o dzieło, działalność gospodarcza). Czasami bank wymaga również zgody współmałżonka na zaciągnięcie kredytu, a od osób starszych (emeryci, renciści) bank wymaga okazania odcinka renty bądź emerytury.
 

Ocena zdolności kredytowej

Kiedy już złożymy potrzebne dokumenty, bank rozpoczyna analizę zdolności kredytowej kredytobiorcy. Co to oznacza? Bank sprawdza historię kredytową klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli mamy jakieś zaległości w spłacie kredytów, które zaciągnęliśmy wcześniej, bank może negatywnie rozpatrzyć nasz wniosek i nie przyznać kredytu/pożyczki. Po analizie zdolności kredytowej, bank wylicza klientowi maksymalny kredyt gotówkowy, który może otrzymać oraz określa zdolność do spłat rat kredytowych.

kredyty gotówkowe online

 

Przeczytaj także: Jaki kredyt zarobki 2500 zł
Pożyczka na dowód osobisty - pożyczka na dowód w 15 min

Najpopularniejsze