Kredyt gotówkowy: mBank upraszcza umowy

Kredyt gotówkowy: mBank upraszcza umowy

 

Osoby, które mają zamiar podpisywać umowę o kredyt w mBanku, będą mile zaskoczone jej wyglądem. Warunki kredytu będą przedstawione w formie czytelnej tabeli z wyjażnieniami najważniejszych pojęć. To kolejny etap (wcześniej zmiany dotyczyły umowy o rachunek) mający na celu uproszczenie dokumentów podpisywanych przez klientów mBanku.

 

Zmiana ma na celu uproszczenie dokumentu umowy o kredyt gotówkowy, tak aby był czytelny i zrozumiały dla kredytobiorcy. mBank ograniczył trudny, specjalistyczny język i paragrafy do minimum. 

 

Nowy dokument zawiera treści podzielone na bloki tematyczne, które odpowiadają na konkretne pytania klienta. np. w jakim czasie otrzyma pieniądze lub jakie jest oprocentowanie kredytu dla jego warunków. Każdy podpunkt został wyróżniony innym kolorem. Szczegóły dot. kredytu gotówkowego i warunków zostały zawarte w czytelnej tabeli. Bank zdecydował się na bezpośredni język komunikacji, zamiast branżowego. Pojęcia takie jak BOK czy WIBOR zostały wyjaśnione. Dzięki wprowadzeniu podziału na kategorie, klient od razu widzi najważniejsze informacje umowy. 

 

Dzięki wprowadzeniu podziału na kategorie, klient od razu widzi najważniejsze informacje umowy. Zanim mBank wprowadził nowy wygląd umowy, zakres zmian skonsultował z klientami (np. poprzez śledzenie ruchu gałek ocznych sprawdził w jaki sposób klienci czytają umowy i na czym skupiają się najbardziej). 

 

Dokumenty dla klientów firmowych również doczekają się uproszczenia.
 
Sprawdź rownież:
Sesje przelewów przychodzących i wychodzących mBank
mBank kod swift iban

 

Najpopularniejsze