Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać?

O nieszczęśliwy wypadek, chorobę czy inną przykrą sytuację nie jest trudno. W takich sytuacjach nawet niezbyt uciążliwy kredyt staje się zobowiązaniem nie do udźwignięcia. Nawet przejściowa utrata płynności finansowej może spowodować, że spłacenie kilku kredytów może być ogromnym problemem. Rozwiązaniem dla osób zmagających się ze spłatą kilku zobowiązań są kredyty konsolidacyjne. Oto najlepsze kredyty konsolidacyjne oferowane przez najlepsze polskie banki wyselekcjonowane przez naszą redakcję. 
 

Kredyt konsolidacyjny - gdzie najłatwiej dostać?

kredyt konsolidacyjny smartney
Maks. kwota kredytu 3 000 - 60 000 zł
Okres spłaty 24 - 60 miesięcy
Wypłata kredytu 15 min
Wniosek o kredyt Sprawdź


Sprawdź również: 

 

Kredyty konsolidacyjne - proste rozwiązanie na kilka zadłużeń 

Pożyczki oraz kredyty cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się co dziwić - jest to jeden z najlepszych sposobów na podreperowanie domowego budżetu, spłacenie długów czy zrealizowanie marzeń. W wielu przypadkach pożyczka bądź kredyt są absolutną koniecznością bez której nie można wyobrazić sobie dalszego funkcjonowania. Są również takie osoby, które przeznaczają środki uzyskane z kredytów i pożyczek na samochody, meble, mieszkania, sprzęty elektroniczne i wiele, wiele innych.

Przed zaciągnięciem kredytu zawsze trzeba jednak pamiętać o rozsądku i odpowiedzialności. Jeśli sytuacja finansowa i zawodowa będzie niestabilna, późniejsza terminowa spłata zobowiązania będzie niemożliwa.  Zaciągając kredyt konsolidacyjny można raz na zawsze zapomnieć o kilkunastu ratach do spłaty oraz połączyć je w jedną, niższą. Odpowiednio dobrany kredyt konsolidacyjny łączy w sobie kilka zobowiązań w jedną ratę, zaś wydłużenie okresu kredytowania powoduje jej obniżenie. 

 

Dlaczego warto postawić na kredyt konsolidacyjny?

Gdy chcemy skonsolidować kilka kredytów i pożyczek, aby stały się one mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu, warto bardzo dokładnie przejrzeć oferty kredytów konsolidacyjnych. Kredyty konsolidacyjne oferowane przez banki są proponowane na dość korzystnych warunkach, jednak zanim je uzyskamy trzeba spełnić określone warunki. Potencjalny kredytobiorca musi zostać zweryfikowany oraz posiadać odpowiednią zdolność kredytową oraz historię kredytową. Jeśli ktoś w przeszłości miał spore problemy ze spłatą swoich zobowiązań, uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w banku może być dla niego dość trudne.

 

Kredyt konsolidacyjny w banku - co to jest?

Gdy decydujemy się na wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w banku, musimy pamiętać o tym, że cała procedura wnioskowania będzie trochę trwała.  Bank musi mieć pewność, że dany klient poradzi sobie z terminową spłatą zaciągniętego zobowiązania. Kolejna kwestia to zdolność kredytowa oraz historia kredytowa - jeżeli w przeszłości mieliśmy spore problemy z terminową spłatą swoich kredytów i pożyczek, uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w banku może nie być takie proste nawet wtedy, gdy nasze wynagrodzenie jest spore. 

Banki bardzo dokładnie weryfikują zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów. Nie wszystkie banki wydają zgodę na konsolidację chwilówek, co dla wielu osób jest sporym utrudnieniem. Przed złożeniem wniosku kredytowego w którymkolwiek z banków, warto w pierwszej kolejności upewnić się, czy konsoliduje on konkretny rodzaj zadłużeń. W naszej porównywarce kredytów konsolidacyjnych zamieszczamy wszystkie istotne informacje na ten temat. 

Jedną z największych zalet kredytów konsolidacyjnych jest fakt, iż posiadają one stosunkowo niskie oprocentowanie oraz rzeczywiste koszty (RRSO). Koszt konsolidacji w banku jest znacznie niższy niż w przypadku pożyczek konsolidacyjnych od firm pozabankowych. Każdy, kto planuje wnioskować o kredyt konsolidacyjny w banku, musi jednak mieć świadomość tego, że konieczne jest spełnienie kilku formalności a także nie można mieć zaległości w spłacie innych zobowiązań finansowych. 

 

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w banku?

Zasady wnioskowania o kredyt konsolidacyjny w bankach są dość proste i przejrzyste. Poniżej omawiamy dokładnie jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w banku. 
 

  1. Wybieramy najlepszą ofertę kredytu konsolidacyjnego w konkretnym banku. 
  2. Składamy wniosek na stronie wybranego banku. 
  3. Przedstawiamy listę wszystkich długów, które miałyby zostać skonsolidowane w ramach kredytu. Konieczne jest wskazanie wszystkich wierzycieli, daty zobowiązań, terminy spłaty oraz wysokość pożyczonej kwoty. W trakcie składania wniosku wszystkie zamieszczane w nim informacje muszą być aktualne. 
  4. Bank będzie teraz dokonywał analizy zdolności kredytowej wnioskodawcy - w tym celu sprawdzona zostanie historia spłaty wszystkich jego dotychczasowych zobowiązań finansowych. Oprócz tego, bank dokonuje również analizy wysokości uzyskiwanych dochodów, miesięczne wydatki oraz ilość osób na utrzymaniu w danym gospodarstwie domowym. Jest to taka sama procedura jak przy ubieganiu się o klasyczny kredyt gotówkowy.
  5. Gdy weryfikacja kredytowa przebiegnie w sposób pozytywny, bank przyznaje kredyt konsolidacyjny. 
  6. Na koniec instytucja bankowa informuje swojego klienta o terminie spłaty kredytu oraz o wysokości rat, które będą konieczne do uregulowania całego zobowiązania. 

 

Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Każdy, kto poszukuje kredytu konsolidacyjnego, największą wagę przywiązuje z pewnością do tego, aby był on jak najtańszy. Najistotniejsze w kredycie konsolidacyjnym jest to, aby dzięki niemu można było wyjść ze spirali zadłużenia. Aby konsolidacja kredytów i pożyczek okazała się skuteczna, raty zawsze powinny być dopasowane do aktualnych możliwości finansowych danego konsumenta. 

Oto najistotniejsze parametry, które mają największy wpływ na to, czy kredyt będzie tani:

 

  • oprocentowanie kredytu - jest to podstawowy koszt każdego zobowiązania - wlicza się go do całkowitej kwoty, którą należy zwrócić do banku,
  • RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) - wskaźnik ten mówi o wszystkich dodatkowych kosztach danego kredytu konsolidacyjnego. RRSO opisuje koszty w postaci jednego procentowego parametru, dlatego jest niezwykle czytelny i zrozumiały dla każdego.

Pamiętając o wszystkich powyższych informacjach, bardzo dobrze jest porównać kilka różnych ofert oraz wybrać taką, która jak najlepiej będzie dopasowana do naszego budżetu domowego. Nasz ranking kredytów konsolidacyjnych pozwala na szybkie wybranie najlepszej oferty.

 

Kredyty konsolidacyjne - podsumowanie

Jeśli zależy nam na tym, aby koszt kredytu konsolidacyjnego był niski, a nasza zdolność kredytowa jest wysoka, wówczas z całą pewnością powinniśmy sięgnąć po kredyt konsolidacyjny oferowany przez jeden z polskich banków. Korzystając z naszego rankingu kredytów konsolidacyjnych z pewnością znajdą Państwo taką ofertę, która w pełni wpisze się w Wasze potrzeby i oczekiwania.