Księgowość online na koncie firmowym w banku Santander

Bank Santander posiada w swojej ofercie wyjątkowe konto firmowe, w ramach którego otrzymuje się dostęp do darmowego systemu prostej księgowości online. Jest to oferta wpisująca się w aktualne potrzeby osób prowadzących własną działalność gospodarczą - wszystkie formalności związane z opłacaniem podatków można załatwiać w pełni zdalnie. Jakie warunki należy spełnić, aby móc założyć konto firmowe z prostą księgowością w Santander?

Spis treśći: 

 1. Konto firmowe z księgowością - dlaczego warto je mieć?
 2. Firmowa księgowość na koncie w Santander - jak to działa?
 3. Jakie dokumenty są wymagane do założenia Konta Firmowego Godnego Polecenia w Santander?
 4. Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander - koszty
 5. ZAŁÓZ KONTO SANTANDER Z KSIĘGOWOŚCIĄ ONLINE

 

Konto firmowe z księgowością - dlaczego warto je mieć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie lada wyzwanie. Ogromna liczba formalności do spełnienia, ciągłe telefony od kontrahentów oraz nieustanny stres. Jeszcze gorzej, gdy wyprawa do księgowej wiąże się z koniecznością przejechania na drugi koniec miasta. Na szczęście w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy mają do swojej dyspozycji całą masę rozwiązań, dzięki którym wszelkie sprawy księgowe i urzędowe mogą załatwiać bez wychodzenia z domu. 

Bank Santander ma w swojej ofercie wyjątkowe konto firmowe, które daje dostęp do usługi eKsięgowości - jest ona szybka, łatwa w obsłudze oraz bezpieczna. Santander wprowadza do swojego pakietu usługi z zakresu księgowości on-line. Jest ona dedykowana osobom rozwijającym swoją jednoosobową działalność gospodarczą. Dodatkowy warunek, który muszą spełnić przedsiębiorcy, to prowadzenie rachunku w ramach systemu bankowości elektronicznej Mini Firma. 

Podstawowa wersja usługi oferowanej przez Santander jest w pełni darmowa. Pozwala ona na wystawienie maksymalnie trzech faktur miesięcznie, korzystanie z darmowych programów do fakturowania oraz samodzielnego prowadzenia firmowej księgowości. Jest to oczywiście rozwiązanie dedykowane najmniejszym przedsiębiorcom, którzy w chwili obecnej współpracują z niewielką liczbą klientów. 
 

Firmowa księgowość na koncie w Santander - jak to działa?

Porządek w fakturach oraz rozliczeniach to cel każdego, szczególnie początkującego przedsiębiorcy, który zajmuje się prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej. Aby go osiągnąć, trzeba korzystać wyłącznie z nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na załatwianie wszelkich formalności firmowych przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. Przedsiębiorca, który zdecyduje się na założenie konta firmowego w Santander, przedsiębiorca może skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, a nie wystawianiu faktur czy poznawaniu przepisów podatkowych. 

Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą oraz rozliczająca się na podstawie uproszczonej księgowości, może skorzystać z następujących funkcjonalności oferowanych przez bank Santander:
 

 • wystawianie oraz wysyłanie faktur za pośrednictwem poczty e-mail,
 • łatwe i szybkie dodawanie dokumentów kosztowych, 
 • intuicyjne generowanie Księgi Przychodów i Rozchodów. 

Powyżej opisane usługi dostępne są nie tylko w ramach internetowego systemu Santander, ale także w bankowości mobilnej. Podstawową zaletą księgowości online jest pełna integracja z usługami dostępnymi w bankowości elektronicznej. Oznacza to, że w jednym miejscu znajdują się zarówno wszystkie finanse firmowe jak i wystawiane faktury. Dzięki temu przedsiębiorca bez problemu może odnaleźć się we wszystkich urzędowych sprawach do załatwienia. Ma także znacznie mniej haseł do zapamiętania. 

 

Jakie dokumenty są wymagane do założenia Konta Firmowego Godnego Polecenia w Santander?

Aby założyć konto Firmowe Godne Polecenia, należy spełnić następujące warunki: 
 

 • osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą - wystarczy okazać dowód osobisty, jeśli firma jest zapisana w rejestrze CEiDG, a wpis jest kompletny (zawiera numery REGON i NIP),
 • osoba prowadząca inny rodzaj działalności gospodarczej - w tym przypadku osoba wnioskująca o założenie konta Firmowego Godnego Polecenia w Santander musi okazać dowód osobisty, umowę spółki bądź statut stowarzyszenia lub jakikolwiek inny dokument potwierdzający formę działalności gospodarczej oraz wpis do KRS bądź do CEiDG. 

 

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander - koszty

Prowadzenie konta firmowego "Godne Polecenia" w Santander wiąże się z bardzo niskimi kosztami. Przedsiębiorca po spełnieniu określonych warunków nie zapłaci za jego obsługę ani grosza. Dokładne koszty za Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander przedstawiają się w sposób następujący:
 

 • 0 złotych za prowadzenie konta - aby konto było w pełni darmowe przedsiębiorca musi w danym miesiącu zrealizować przelew do ZUS na kwotę minimum 200 złotych, 
 • 0 złotych za prowadzenie jednego dodatkowego rachunku walutowego - przedsiębiorca może prowadzić jeden dodatkowy rachunek walutowy w wybranej walucie: EUR, USD bądź GBP,
 • 0 złotych za realizację przelewów do US i ZUS - darmowe przelewy do US i ZUS można realizować za pośrednictwem systemu bankowości mobilnej oraz internetowej, 
 • 0 złotych za realizację 15 przelewów internetowych w miesiącu - przedsiębiorca może zrealizować maksymalnie 15 darmowych klasycznych przelewów internetowych w ramach sesji ELIXIR w miesiącu. 
   

Źródło:
https://www.santander.pl/bank-porad/prosta-ksiegowosc-on-line
https://www.santander.pl/firmy/konta/konto-firmowe-godne-polecenia

Najpopularniejsze