Limit kredytowy dla nowej firmy w mBanku

Limit kredytowy na koncie bankowym oznacza konkretną kwotę dodatkowych pieniędzy, które instytucja bankowa pożycza właścicielowi rachunku. Pieniądze, które wpływają na konto, automatycznie spłacają powstałe zadłużenie. Limit kredytowy jest udzielany za opłatą i udziela się go na określony czas. Sporą popularnością cieszy się obecnie limit kredytowy dla nowej firmy w mBanku. Początkujący przedsiębiorcy mogą otrzymać nawet 10 000 złotych.

 

Limit kredytowy dla nowej firmy w mBanku 

Osoby zakładające własną działalność gospodarczą mogą otrzymać na początek od mBanku w ramach limitu kredytowego aż 10 000 złotych. Jest to limit kredytowy dla nowej firmy przyznawany w ramach konta mBiznes. Z limitu kredytowego można korzystać wraz z uruchomieniem wspomnianego rachunku firmowego. Na pierwszy rzut oka oferta przygotowana przez mBank wydaje się naprawdę niezwykle atrakcyjna. Czy jednak jest tak w rzeczywistości? Może są jakieś "haczyki"? O wszystkim opowiadamy w dalszych częściach niniejszego artykułu. 

Sporo ekspertów od rynku bankowego podkreśla, że limit kredytowy jest o wiele korzystniejszym produktem od kredytu gotówkowego. Dlaczego? Atutem limitu kredytowego jest fakt, iż procedury związane z ubieganiem się o niego są znacznie krótsze oraz łatwiejsze do spełnienia przez potencjalnych beneficjentów w porównaniu z tradycyjnym kredytem gotówkowym - tym bardziej, gdy chodzi o osoby prowadzące działalność gospodarczą. 
 

mbank - limit kredytowy
Nazwa konta mBiznes        
Konto firmowe z limitem TAK
Maks. kwota limitu 10 000 zł
Opłata za konto 0 zł
Opłata za kartę 0 zł 
Opłata za bankomaty 0 zł
Wniosek

Sprawdź bezpłatnie


Aby otrzymać limit kredytowy na koncie, zazwyczaj nie trzeba nawet odwiedzać placówki banku, ponieważ wszystko odbywa się w 100% online. Nie jest konieczne przedstawianie tysięcy dokumentów czy zaświadczeń, a limit uruchamia się praktycznie od zaraz. Kolejna zaleta dla wielu osób jest jeszcze ważniejsza - limit kredytowy w koncie jest o wiele tańszy od kredytu gotówkowego. Ponadto, nie płaci się tutaj stałych miesięcznych rat jak w kredycie, tylko minimalne opłaty miesięczne. 

Ogólne zasady limitów kredytowych są bardzo zbliżone do tych obowiązujących przy kartach kredytowych. Na spłatę całego przyznanego limitu kredytowego jest zazwyczaj aż 12 miesięcy. Zgodnie z nazwą, po tym okresie limit kredytowy ulega automatycznemu przedłużeniu. Jeśli nie chcemy, by doszło do jego przedłużenia, naszym obowiązkiem jest poinformowanie o tym fakcie instytucji bankowej. 

 

Kredyt odnawialny w koncie firmowym​

Na jakie warunki mogą liczyć przedsiębiorcy ubiegający się o limit kredytowy dla nowej firmy w mBanku korzystający z konta mBiznes? Limit kredytowy może wynieść maksymalnie 10 000 złotych. Wniosek o limit kredytowy można złożyć wraz z wniosek o otwarcie wspomnianego konta mBiznes. Sporo osób zastanawiających się nad skorzystaniem z limitu kredytowego w mBanku ma pewnie parę pytań odnośnie tego konta. Spieszymy z odpowiedzią. 

Konto mBiznes dedykowane jest osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą - również tym początkującym. W chwili obecnej konto firmowe mBiznes jest bezpłatne, jednak trzeba spełnić jeden istotny warunek: z tego rachunku musimy opłacać składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Za realizację tych przelewów także nie będą potrącane jakiekolwiek opłaty. Okrągłe 0 złotych będziemy również płacić za opłacanie podatków do Urzędu Skarbowego. 

Wypłata gotówki z bankomatów również będzie całkiem bezpłatna - warunkiem jest dokonywanie takich transakcji w bankomatach takich jak: Planet Cash, Euronet, bankomatach własnych mBank czy bankomatach banku Santander. Opłata za kartę nie jest pobierana, gdy suma płatności zrealizowanych kartą będzie w danym miesiącu większa niż 500 złotych. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, wówczas opłata miesięczna za użytkowanie karty wynosi 5 złotych. 

 

Limit kredytowy dla nowej firmy w mBanku - czy się opłaca? 

Trzeba przyznać, że limit kredytowy dla nowej firmy w mBanku jest ofertą wysoce atrakcyjną. Każdy początkujący przedsiębiorca, który nie posiada jeszcze rachunku firmowego bądź myśli nad jego zmianą i potrzebuje limitu kredytowego na przystępnych warunkach, powinien wybrać konto mBiznes w mBanku. 

 

Sprawdź również

Najpopularniejsze