mBank pozwala na zdalne założenie rachunku firmowego

Klienci korporacyjni mBanku od kilku dni mogą już zakładać rachunki zdalnie bez wychodzenia z domu. Aby móc otworzyć rachunek firmowy, nie trzeba już osobiście kontaktować się z bankowym doradcą. Wszystko można załatwić w kilka minut w komputerze, smartfonie lub tablecie. Elektroniczne procedury zakładania rachunków w mBanku dotyczą otwierania rachunków bankowych oraz uzyskiwania dostępu do systemu bankowości dedykowanego klientom korporacyjnym mBank CompanyNet. Wszystkie dokumenty, które są niezbędne do utworzenia rachunku firmowego, obie strony podpisują z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 

 

Zdalne założenie rachunku firmowego w mBank - kto może z niego skorzystać? 

Elektroniczne zakładanie rachunku przeznaczone jest dla tych przedsiębiorców, którzy spełniają określone warunki. Od razu trzeba podkreślić, że ich spełnienie dla przytłaczającej większości przedsiębiorców nie będzie trudne. Zdalne założenie rachunku firmowego w mBanku przeznaczone jest dla:
 

  • • osób fizycznych (w tym także spółek cywilnych), które zajmują się prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej wpisanej do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Ci przedsiębiorcy muszą być reprezentowani przez osoby posiadające numer PESEL oraz polski dowód osobisty; 
     
  • • podmiotów, które zostały utworzone na podstawie polskich przepisów oraz wpisanych do KRS osób prawnych i jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej, ale mających zdolność prawną. 

Dariusz Nalepa, dyrektor departamentu bankowości transakcyjnej w mBanku podkreśla, że jest to "kolejny proces, który został zdigitalizowany w mBanku podczas epidemii koronawirusa, który w sposób znaczący wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa klientów oraz pracowników firmy". Przedstawiciel  banku podkreślił również, że firma cały czas pracuje nad kolejnymi udogodnieniami dla klientów bankowości korporacyjnej. 

Sprawdź jeszcze: mBank sesje przelewów przychodzących i wychodzących

Najpopularniejsze