Dwa giganty bankowe tworzą rezerwy na poczet ewentualnych orzeczeń dla frankowiczów.

Jak donoszą media, mBank oraz Millenium utworzyły rezerwy pieniężne przeznaczone na prawdopodobne wyroki sądowe. Zadecydują one o osiągnięciach finansowych banków jeżeli chodzi o końcówkę roku 2019. 
 

banki kredyty szwajcarskie

 

Zdecydowanie wyższą kwotę przeznaczył tutaj mBank - 293 mln zł. Związane jest to z klauzulami dotyczącymi waloryzacji kredytów mieszkaniowych i hipotecznych. Rezerwa Millenium jest niemalże o połowę niższa - 150 mln. 

Jak donosi źródło - Związek Banków Polskich, na korzyść banków rozstrzygnięto aż 70 % spraw sądowych, są to wyroki prawomocne. Zauważalna jest tendencja rosnąca, jeśli chodzi o zakładanie przez klientów, posiadających kredyty w walucie franka spraw. Z kolei przeciwne stanowisko reprezentuje inne źródło tj. Stop Bankowemu Bezprawiu, mowa tu bowiem o stopie 75 % rozstrzygniętych na korzyść frankowiczów wyroków. Flagowym zwycięstwem jest oczywiście sprawa Państwa Dziubak. 

Początek roku prognozuje wygrane frankowiczów we wszystkich sporach, do tej pory ani jedna sprawa nie zakończyła się fiaskiem. Także 100% zwycięstw w 2020 roku  to wielka nadzieja na kolejne batalie, jakie z pewnością będą wytaczane przez konsumentów.

Najpopularniejsze