Usługa mojeID już dostępna dla klientów Open Life TUŻ

Jak podaje Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR), opracowana przez nią usługa mojeID została właśnie udostępniona klientom Open Life Towarzystwa Ubezpieczeń Życie (TUŻ). Umożliwia ona dostęp do usług online świadczonych przez Open Life TUŻ poprzez elektroniczne potwierdzanie tożsamości, gwarantujące uwierzytelnienie klienta. 
 

Na czym polega usługa moje ID i jakie korzyści przynosi?

Opracowane przez KIR mojeID to bezpieczne narzędzie pozwalające osobie fizycznej potwierdzić swoją tożsamość poprzez uwierzytelnienie się w portalu urzędu lub dostawcy usługi. Potwierdzanie tożsamości odbywa się przy pomocy bankowości internetowej, w oparciu o wcześniej sprawdzone przez zaufany podmiot, np. bank dane.

Usługa mojeID to odpowiedź na potrzebę wygodnego i bezpiecznego rozwiązania umożliwiającego szybką identyfikację elektroniczną klientów, która zapewni im dostęp do usług oferowanych zarówno przez dostawców publicznych, jak i komercyjnych. 

Zarówno prezes KIR Piotr Alicki, jak i prezes Open Life TUŻ Krzysztof Bukowski są zgodni, że rozwiązanie to przyniesie wiele korzyści wszystkim stronom i jak podkreśla prezes KIR, ekspansja rozwiązań cyfrowych i rozwój gospodarki, w tym rynku komercyjnego oraz coraz częściej realizowane online procesy biznesowe stworzyły wymóg upowszechnienia bezpiecznych metod potwierdzania tożsamości przez internet. Zaznacza też, że pozwoli to na digitalizację procesów, a tym samym redukcję kosztów bieżącej obsługi. 

Prezes Open Life TUŻ dodał, że usługę mojeID wdrożono w aplikacji do zgłaszania roszczeń online e-roszczenia.openlife.pl. Ma to w znacznym stopniu przyspieszyć proces rozpatrywania roszczeń i jednocześnie ograniczy ryzyko przekazywania dokumentu tożsamości w niepowołane ręce, co dotychczas budziło sporą obawę.
 

Jak skorzystać z usługi mojeID?

W celu skorzystania w usługi mojeID należy wejść na stronę urzędu lub dostawcy, który umożliwia tę metodę i wybrać opcję logowania lub też potwierdzania tożsamości z mojeID. Następnie użytkownik zostaje przekierowany na stronę banku, gdzie musi się zalogować i zaakceptować przekazanie potwierdzenia swojej tożsamości przez bank osobie trzeciej, czyli dostawcy usług. 

Jak widać usługa moje ID to kolejne udogodnienie dla klientów umożliwiające szybko i bezpiecznie potwierdzić swoją tożsamość. Twórca usługi KIR jako kluczowy element infrastruktury sektora bankowego, za którego pośrednictwem prowadzone są systemy Elixir, Express Elixir i Euro Elixir umożliwiające przelewy międzybankowe, jest gwarantem bezpieczeństwa naszych danych. 


Najpopularniejsze